Ania Lis
Biegacz amator

GUR - Garmin Ultra Race Radków

22.08.2023

Zamknij oczy i wyobraź sobie, że znajdujesz się w skalnym mieście, w którym głazy przyjmują formy relanych budowli oraz kontury wielkoludów. A teraz je otwórz. Chciałbyś to zobaczyć na własne oczy? Weź udział w biegu górskim w ramach Gramin Ultra Race Radków i napisz swoją baśń. 

Tekst: Ania Lis 

Zdjecia: UltraLovers

Garmin Ultra Race Radków

  • Kiedy: 8-10 września 2023
  • Gdzie: Radków, woj dolnośląskie
  • Dystanse: 80KM, 56KM, 24KM, 9KM
  • Challenge 158 K - trzydniowa etapówka
  • Biegi dla dzieci i młodzieży
  • Zapisy otwarte 
  • Rabaty dla prenumeratorów Magazynu ULTRA 

8 edycja GUR w Radkowie. Bieg już na dobre zapisał się w kalendarzu biegów górskich. W weekend 8-10 września znad Zalewu Radkowskiego wystartują zawodnicy 4 dystansów 80KM, 56KM, 24KM, 9KM. Kilometraż dobrany jest tak, by każdy, niezależnie od stopnia zaawansowania mógł wystartować i na biegowo zwiedzić najbardziej tajemnicze góry w Polsce - Góry Stołowe. 

Zawody Gramin Ultra Race mogą okazać się niezapomnianą przygodą, która zaczyna się tuż po przekroczeniu granic skalnego „miasta”. Oczami wyobraźni w głazach Gór Stołowych można dostrzec skamieniałe czaszki, głowy zwierząt, monstrulane skalne grzyby, wielkie siedziska troli. Trasy są tak poprowadzone, by każdy kilometr został dobrze zapamiętany przez głowę i mięśnie nóg. 

Dla najwytrwalszych czeka dystans specjalny - 3 dniowa etapówka Challenge 158K. To wyzwanie dla tych co kochają dystans, przewyższenia i górskie ściganie. Nazwiska wszystkich, którzy ukończą Challenge trafią na Skałę Chwały usytuowaną nad Zalewem Radkowskim.

80 km to dystans dla ultrasów, którzy lubią długo...

"Najpierw wylądowaliśmy w Błędnych Skałach. Wąskie, strome ścieżki, często z barierkami po obu stronach. Fakt, że poruszanie się między skalnymi ścianami robi wrażenie i dostarcza niezapomnianych przeżyć, ale jak ma się już w nogach około 60 km, to na każdy schodek patrzy się spode łba. Co gorsza tu odcinki w dół coraz częściej były z gatunku tych, których nie lubię. Bardzo wąsko i bardzo stromo" 

Tak o swojej 80-tce w 2018 roku pisze Marcin Kułdanek. Pełną relację można przeczytać tutaj .

GUR Radków 80 km 

56 km - ultra dystans wokół Parku Narodowego Gór Stołowych 

Bardzo urokliwa trasa. Labirynt skalnych przejść, korytarzy, które czasami trzeba pokonać na czworaka. Błędne Skały są pod tym względem obłędne.

GUR Radków 55 km 

24 km - średni dystans 

"Wiedziałem, że teraz czeka mnie to, co tygrysy lubią najbardziej. Zbiegi! W niektórych miejscach pogoda sprawiła, że było naprawdę hardkorowo. Zbiegałem z taką prędkością, że myślałem, że szybciej się nie da. Na szczęście myliłem się."

Michał Ciupiński to kolejny zawodnik, który opisał swoje wrażenia z GUR w Radkowie na stronie kingrunner.com. Pełna wersja relacji tutaj.

Garmin Ultra Race - 24 km

9 km to dopiero początek przygody w Radkowie. 

Tutaj można złapać górskiego bakcyla. Dobry wybór dla osób, które boją się dłuższego dystansu. Na mecie napewno będą czuć niedosyt przygody.

Garmin Ultra Race - 9 km

Challenge 158K

„Pawle, jesteś królem, królem, królem GUR!!!!! Niezapomniane uczucie ukończenia całego wyzwania i  tego, że moje nazwisko będzie wyryte w tabliczce w skale".

Kolejna relacja, tym razem Pawła, który w 2018 roku szukał biegu, co pozwoliłby mu wystartować w Zuku-u. Wybrał GUR w Radkowie. Poczatkowo miał pobiec 55 km, finalnie wystartował na dystansie 80 km. Rok później ponownie stawił się na starcie. Tym razem podjął się Challengu 158 km czyli wystartował, dzień po dniu, w trzech kolejno dystansach 80 km, 56 km i 24 km Garmin Ultra Race Radków.

Zobacz oficjalny film z 2022 roku.

 

Która relacja spodobała Ci się najbardziej? A może napiszesz swoją?

Zapisz się na Garmin Ultra Race 2023 i zostań Królową i Królem GUR! 

https://ultrarace.pl/radkow/formularz-zgloszeniowy/ 

Pozostałe artykuły