Redakcja KR

Rekord FKT Małego Szlaku Beskidzkiego pada łupem Bartosza Gorczycy

25.03.2024

Bartosz Gorczyca o nieoficjalnym jeszcze świeżo upieczonym rekordzie na Małym Szlaku Beskidzkim i planach na kolejne FKT, tym razem Głównego Szlaku Beskidzkiego!
zdjęcia: FB Bartosz Gorczyca

15 godz 24 min to nowy rekord Małego Szlaku Beskidzkiego. Trasa mierzy 135 km i 5700 m. up. Ustanowił go 24 marca Bartosz Gorczyca, wybiegając ze Straconki w Bielsku-Białej, przez Zaporę Żarnówka Mała, Przełęcz Kocierską, Krzeszów, Zembrzyce, Myślenice (Zarabie) Przełęcz Jaworzyce, Mszanę Dolną na Lubiń Wielki.

Zapytaliśmy Bartosza o wrażenia z trasy i ewentualne plany bicia kolejnych rekordów szlaków długodystansowych:

„Przymierzałem się do MSB od dłuższego czasu, ale to tylko przystanek w tym co chcę zrobić w najbliższym czasie. Nieoficjalnie rekord MSB poprawiony i jestem z tego bardzo zadowolony. Większość rzeczy poszła idealnie, łącznie z pogodą. Support spisał się niesamowicie, a ludzie na trasie, którzy przemierzali ze mną kolejne kilometry, pozwolili mi zapomnieć o wysiłku".

Czuję się bardzo mocny w ultra wyzwaniach, więc w tym sezonie będzie jeszcze można o mnie dużo usłyszeć. Na moim celowniku jest teraz Główny Szlak Beskidzki, a po drodze na pewno spotkamy się na najważniejszych imprezach biegowych w Polsce.”

Poprzedni rekord należący do Szymona Wolka, Bartosz poprawił o 1 godz i 32 minuty. Czekamy na zgłoszenie i weryfikacje wyniku przez portal FKT.

Całe wyzwanie #MałySzlakBeskidzkiChallenge śledzić można było na serwisie Poltrax https://www.poltrax.live/msb
Tam znajdziecie też zapis przebytej trasy.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne projekty.

Pozostałe artykuły