Międzynarodowy Dzień Śnieżnej Pantery

Mosorny Groń, Zawoja, 21.02.2020

Oto sprawa, dla której warto się spocić! Już po raz 11. skiturowa marka DYNAFIT organizuje Międzynarodowy Dzień Śnieżnej Pantery. 29 lutego 2020 w dwunastu krajach miłośnicy intensywnych podejść zapisywać będą na swoje konto kolejne metry przewyższenia wspierając tym samym działania na rzecz ochrony symbolu marki. Następnie DYNAFIT zamieni każdy metr na 1 eurocent, a całą kwotę przekaże funduszowi Snow Leopard Trust – organizacji non-profit, która już od ponad 40 lat aktywnie angażuje się w ochronę tego zagrożonego wyginięciem niezwykłego dzikiego kota.

„Speed up! Zbieraj metry dla śnieżnej pantery” – w sobotę 29 lutego 2020 to motto przyświecać będzie wszystkim foczącym skitourowcom biorącym udział w Snow Leopard Day w Niemczech, Austrii, Włoszech, USA, Polsce, Bułgarii, Norwegii, Słowenii i na Słowacji. Dzień później do inicjatywy dołączą Szwajcaria i Francja, a w kolejny weekend również Grecja. Wszystko to, by jeszcze skuteczniej zwrócić uwagę na zagrożenie, z jakim od wielu lat walczy śnieżna pantera.

Wydarzeniu przyświeca jeden cel: wyciągnąć na skitury jak najwięcej osób i to niezależnie od poziomu zaawansowania, bo tego dnia liczy się każdy krok pod górę! DYNAFIT zsumuje metry przewyższenia pokonane przez wszystkich uczestników i przeliczy je na euro „po kursie” 1 metr = 1 eurocent, a następnie przekaże całą kwotę jako darowiznę funduszowi Snow Leopard Trust – organizacji non-profit, z którą marka współpracuje już od wielu lat. Opłaca się trochę spocić – w zeszłym roku zawodnicy zapisali na konto imprezy 1 604 138 metrów przewyższenia, czyli o 500 000 metrów więcej niż rok wcześniej i tym samym ustanowili nowy rekord w historii imprezy! Dla podkręcania motywacji po spektakularnym wyniku Szwajcara Stephana Hugenschmidta, który dla śnieżnej pantery pokonał niewiarygodne 8003 metry, w tym sezonie marka przwidziała specjalną nagrodę dla najwytrwalszego sportowca: skiturowy zestaw sprzętu premium DYNAFIT!

Snow Leopard Day to impreza zarówno dla zawodowych, jak i rekreacyjnych skitourowców, która w Polsce odbywa się jako event towarzyszący corocznym zawodom Polar Sport Skitour organizowanym na Mosornym Groniu przez fundację „Na Start” im. Basi German. DYNAFIT zachęca każdego do wzięcia udziału w zawodach i tym samym zaangażowania się w kampanię na rzecz ochrony irbisów.

Podczas ubiegłorocznej edycji zawodnicy musieli zmierzyć się z 12-kilometrową trasą o sumie przewyższeń 900 m. Z finalnym rezultatem 195 000 metrów (40 000 więcej niż w roku 2018) zawodnicy i uczestnicy organizowanego przez DYNAFIT nocnego treningu zasilili dotację o 19500 euro! Jak będzie w tym roku?

DYNAFIT spieszy z pomocą także wszystkim zawodnikom nie posiadającym własnego sprzętu: na czas trwania imprezy marka zapewni na miejscu komplet produktów testowych, a jej pracownicy będą cały czas do dyspozycji uczestników i odpowiedzą na wszelkie pytania dotyczące produktów, technologii czy samej aktywności. Zestaw skiturowy DYNAFIT można będzie wypożyczyć zarówno na własny trening/testy, jak i do startu w zawodach – rezerwacje przyjmuje Tatra Trade, czyli oficjalne centrum testowe marki. Zgłoszenia prosimy przesyłać drogą mailową na adres  tatratrade@tatratrade.com.pl, podając w wiadomości imię i nazwisko, numer telefonu, dzień i nazwę wydarzenia, stopień zaawansowania, preferowaną godzinę odbioru sprzętu oraz wzrost i wagę - przygotowany sprzęt będzie czekał na Ciebie przed eventem na dolnej stacji! Centrum działać będzie od godz. 10:00 do 16:00 (wypożyczenia od 10:00 do 13:00 na czas do 3 godzin).

29 lutego zapraszamy do Zawoi na prawdziwe skiturowe święto! TESTY ODBĘDĄ SIĘ NA GÓRNEJ STACJI.

Adres: MOSORNY GROŃ, ZAWOJA - OŚRODEK TURYSTYCZNO-NARCIARSKI PKL MOSORNY GROŃ.

DYNAFIT ZAPRASZA NA SPEEDFIT NIGHT!

Dynafit , Tatra Trade wypożyczalnia sprzętu / Dynafit Competence Center oraz  Polar Sport zapraszają na SPEEDFIT NIGHT! Odwiedź nas w piątek 28 lutego w ZAWOI, przetestuj nowy sprzęt od Dynafit i odkryj zalety skiturów na przygotowanym stoku narciarskim! Cennych rad udzielą eksperci marki, a sam trening poprowadzi biegaczka narciarska i górska Magdalena KozielskaNa wszystkich zapalonych skiturowców, jak i tych stawiających pierwsze kroki na fokach, czekać będzie poczęstunek w Karczmie Regionalnej i konkurs z nagrodami. Startujemy o 17:00! IMPREZA ODBYWA SIĘ NA DOLNEJ STACJI.

Kingrunnera tworzą biegacze. Dodaj swój artykuł.

pozostałe artykuły