Marcin Świerc w Pro Teamie BUFF!

Igualada, 22.02.2018

Jeśli w naszym trailowym świecie jakąś wiadomość można określić mianem BREAKING NEWS, to na pewno jest nią korespondencja, jaką otrzymaliśmy dosłownie przed chwilą od naszego hiszpańskiego szpiega Juana José Nyki. Señor Nyka odkrył, że największy hiszpański dziennik sportowy MARCA właśnie ogłosił, że Marcin Świerc oficjalnie dołączył do międzynarodowego zespołu BUFF!

Angaż Marcina do Pro Teamu BUFF, którego liderami są Núria Picas (zwyciężczyni m.in. ostatniej edycji UTMB) oraz Amerykanin Zach Miller to wspaniała wiadomość dla całej polskiej społeczności ultratrailowej. To pierwszy w historii przypadek, że zawodnik z naszego kraju staje się częścią międzynarodowego zespołu ze światowego szczytu. Radosna wiadomość zaskoczyła Marcina Świerca podczas obozu treningowego w Kenii. Zawodnik nie kryje, że decyzja katalońskiej firmy bardzo go ucieszyła:

„Jestem pierwszym Polakiem w dużym, międzynarodowym zespole. To dla mnie frajda i ogromna motywacja, ale przede wszystkim zaszczyt, że jestem w jednym zespole z takim gwiazdami. Cieszę się, że moje wyniki zostały zauważone i wierzę, że wsparcie BUFF pozwoli mi walczyć o moje marzenia. Dziękuję!”

Marcin Świerc już od września 2017 r. jest liderem zespołu BUFF Team Polska (tworzy go wspólnie z Martyną Kantor, Anią Kącką oraz Marcinem Rzeszótko), jednak przejście do zespołu międzynarodowego ma przynieść ogromne zmiany w jego karierze. Zawodnik ma zyskać nie tylko pod względem sportowym, ale również wizerunkowym. O przyszłość Marcina zapytaliśmy Radosława Kasprzaka z firmy Malavi, dystrybutora firmy BUFF na Polskę, a zarazem szefa lokalnego teamu biegowego:  

„Dla nas to krok milowy! Marcin będzie – obok Zacha Millera – głównym reprezentantem teamu na długich i średnich dystansach, a wkrótce pojawi się w sprzedaży kolekcja produktów sygnowana jego nazwiskiem. Premiera w Polsce już w przyszły piątek! W barwach BUFF Pro Team Marcin bedzie miał wsparcie w postaci serwisu technicznego na wszystkich najważniejszych biegach. Będzie trenował z pozostałymi zawodnikami  zespołu międzynarodowego, a jego wizerunek pojawi sie w materiałach reklamowych w 72 krajach na świecie, wszędzie tam, gdzie obecny jest BUFF.”

Brawo Świercu, brawo BUFF! Trzymamy kciuki za piękną, wspólną przyszłość!

***

Zdjęcia: Jan Nyka

Kingrunnera tworzą biegacze. Dodaj swój artykuł.

pozostałe artykuły