Redakcja KR

Co w Magazynie Ultra 38?

09.12.2021

Zastanawiacie się co znajdziecie w najnowszym magazynie ULTRA? Już spieszymy z odpowiedzią - zarówno pisaną jak i video!

Magazyn ULTRA 38 już dostępny! W sam raz na świąteczną lekturę. Staraliśmy się, żeby umilić Wam ten czas, kiedy więcej energii będziecie wkładać w trawienie grudniowych przysmaków i zapewnić coś turbociekawego do czytania. Czy nam się udało? Sprawdźcie sami:  

 

Najnowsze papierowe Ultra do kupienia pojedynczo lub w prenumeracie z darmową wysyłką

Wersję elektroniczną dostaniecie na Publio.pl i Virtualo.pl

Na tyle, na ile Was znamy, wiemy, że jesteście fanami przede wszystkim biegania, jednak nie zamykacie się na inne dyscypliny. Dlatego hasło przewodnie tego numeru to właśnie „Nie samym bieganiem…” ultras żyje, bo mamy dla Was trochę sportowych ciekawostek i alternatyw z innych dyscyplin. I tak przeczytacie, jakie korzyści możecie czerpać z bulderingu i wspinania, czy to skałkowego, czy panelowego. Okładka autorstwa Kuby Witosa - też woła do Was zwolnijcie - zerknijcie na bieganie ultra z innej perspektywy, dlatego na wieś spokojną, wieś wesołą zabierze Was Maciek Skiba, a na dłuuuuugi trekking w Alpach oczywiście Dorota Szparaga. Foty Piotrka Dymusa ilustrują ten tekst w ten sposób, że od razu człowiek ma chęć pakować plecak i sprawdzać loty!. O tym, czemu warto się pocić nie tylko podczas ultrawyrypy, lecz przede wszystkim… w saunie, pisze saunamistrzyni Magdalena Łazicka 

W tym numerze w krzyżowy ogień pytań (no dobra, bez przesady!) wzięliśmy Kamila Leśniaka, polecamy serdecznie, bo naszym zdaniem wyszło naprawdę ciekawie! Na kilka naszych pytań odpowiedziała nam także warszawska ekspatka w Zakopanem, a może już zakopianka całym sercem – Olga Łyjak. Marcin Rosłoń przepytał natomiast o jej sezon i plany na kolejny Patrycję Bereznowską.  Kończąc dział wywiadów, mamy jeszcze jeden: o tym, co daje mu trening na trenażerze i dlaczego warto pomyśleć o tego typu aktywności, opowiada nam Bartek Przedwojewski.  

Mamy też dwa teksty trudniejsze, ale tym bardziej gorąco zachęcamy do ich przeczytania – o tym, jak za dużo biegania może zmienić nas od strony psychicznej – niekoniecznie w tę dobrą stronę, opowiada nam w przejmującym tekście Tomek Staśkiewicz. A jak za dużo biegania – złego technicznie – może wpłynąć na nasze ciało i potencjalne kontuzje, pisze Maciek Jagusiak vel Pan Jagoda 

Nasza naczelna pani dietetyk, Marta Naczyk, tym razem skupia się na regeneracji między startami od strony żywieniowej, a tajniki i rodzaje miodu opisuje Dominik Kaczor.  

Kasia Marczyńska buszuje po nowinkach sprzętowych i opisuje Wam najnowsze propozycje od różnych producentów. A że Kasia też na niejednej dyscyplinie zęby zjadła, to macie sprzęt i biegowy, i ten do adventure racing, i wspinaczkowy, i – co ważne szczególnie teraz – sprzęt lawinowy, a przy okazji testy sprzęty wykonane przez Kasię. Jak już o testach mowa, pokażemy Wam bliżej wady i zalety: puchówki Columbii, modelu Hoka One One Zinal, zegarka COROS VERTIX 2 i butów Altra Torin 5.0.  

Nie zabrakło relacji dla szukających inspiracji przy układaniu planu startów na nowy sezon: najpierw biegi w Niemczech i Austrii (dobra, to nie relacja, ale warto!), Bison Ultra Trail, Maraton Trzech Jezior. A że coś się kończy, a coś się zaczyna (kto jeszcze czeka na drugi sezon Wiedźmina? ;)), to mamy także tekst Ani Lis o zakończeniu sezonu swimrunowego i relację z Mistrzostw Świata w AR, w których brały udział polskie teamy.  

A jak Wam zimno teraz, to tak dla podkręcenia temperatury wisienka na torcie: dział Legendy Ultra Krzyśka Dołęgowskiego i opowieść o niezwykłym pościgu po toksynę przeciwko dyfterytowi sprzed niemal stu lat, która dała początek IditarodTrailInvitational. Krzysiek, jak takie teksty masz pisać, bo przy porządkach natykasz się na stare komiksy, to przyłóż się do tych przedświątecznych – naślemy na Ciebie SANEPID, żeby być pewnymi rezultatów!

Ultraski i ultrasi! Dobrej lektury. Dajcie znać, jak się Wam podoba!  

Pozostałe artykuły