Ania Lis
Biegacz amator

Zegarek RACE & Słuchawki WING - podwójna premiera sportowego sprzętu SUUNTO

13.10.2023

Światowa premiera. Tym razem Suunto wypuszcza w świat dwie nowości - sportowy zegarek Race dla osób, które wytyczają cele i dążą do swoich wyników oraz pierwszy model audio z technologią przewodnictwa kostnego - słuchawki Wing. 

Suunto Race nowy sportowy zegarek, który poprawi Twoje wyniki i pomoże wytyczać nowe cele. Co najbardziej zaskakuje w nowym Suunto? Duży wyświetlacz typu AMOLED, pomiar HRV, bezpłatne mapy offline oraz wytrzymała bateria!

Ekran zegarka

Wysoka jakość ekranu typu AMOLED o solidnej przekątnej 1.43” to większy komfort korzystania ze sprzętu podczas aktywności. Możliwość indywidualnego dostosowania ekranu daje szansę wyświetlania podczas każdej aktywności, tylko tych parametrów, które  interesują Cię najbardziej. Wytrzymałość ekranu podnosi szafirowe szkiełko wyświetlacza. Dzięki niemu zegarek odporny jest na zarysowania.

40 godzin non-stop 

Czas pracy baterii w Suunto Race jest imponujący. W trybie treningu z włączonym GPS , jasnym wyświetlaczem, ze śledzeniem GNSS i maksymalną dokładnością dzięki śledzeniu dwuzakresowemu z pełną mocą (L5), czas pracy wynosi aż 40 godzin! Nadaje się zatem na długie ultra. W trybie codziennym żywotność baterii dochodzi nawet do 26 dni. Producent zapewnia, że zegarek jest niezawodny w zakresie temperatur od -20°C do +55°C i wodoodporny do 100 metrów.

95 sportowych trybów 

SUUNTO RACE to sportowy zegarek z dostępem aż do ponad 95 trybów sportowych wraz z mnóstwem nowych funkcji – w tym Strava segments dostępnego dla biegania czy jazdy na rowerze. W SuuntoPlus™ Store, który działa na zasadzie bezpłatnego sklepu z aplikacjami do jeszcze lepszego dopasowania ustawień do indywidualnych potrzeb użytkownika. Dzięki temu możesz czerpać jeszcze więcej korzyści z ulubionego sportu. Nowe funkcje jak np. The RaceTime, mierzą całkowity czas treningu, utrzymywanie tempa, ruch, obliczając finalnie intensywności treningu. Funkcja nutrition function, przypomina o odpowiednim nawodnieniu oraz w razie potrzeby przyjmowaniu składników odżywczych, by pozostać w dobrej formie podczas dłuższego treningu lub wyścigu. Pomiar zmienności tętna (HVR) ocenia stan regeneracji organizmu, porównuje najnowsze wartości z zebranymi wcześniej danymi.

Nawigacja offline

SUUNTO RACE zawiera szczegółowe mapy offline pokazujące szlaki, linie konturowe, wody i wszystkie inne ważne punkty orientacyjne. Mapy są dostępne za darmo i możesz je pobrać za pomocą aplikacji Suunto. Dzięki funkcjom nawigacyjnym, takim jak route navigation (nawigacja po trasie) i breadcrumbs  (okruszków chleba), zegarek poprowadzi Cię po nowych i starych trasach, dzięki czemu możesz się w pełni skupić na treningu. Import bezpłatnych map, które można pobrać na zegarek oraz dostępdo niech dostęp nawet w trybie offline minimalizuje ryzyko zgubienia się na trasie.

Suunto Race po godzinach 

Nawet gdy nie trenujesz lub nie bierzesz aktualnie udziału w zawodach, SUUNTO RACE dostarcza Ci
na bieżąco informacji o ogólnym samopoczuciu. Wspiera zdrowy i aktywny styl życia dzięki powiadomieniom o fazie regeneracji, krokach, kaloriach, tętnie, czy np. jakości snu. 


Nowy zegarek będzie dostępny w sprzedaży od 17 Października 2023 na stronie www.suunto.com oraz u wybranych krajowych partnerów. 

Natomiast my już niebawem sprawdzimy wszystkie funkcje Suunto Race osobiście. Szczególnie przyjrzymy się dokładności nawigacji, działaniu jej na mapach offline, długości pracy baterii, oraz funkcjonalności zegarka po godzinach treningu. 

 

Pierwsze słuchawki SUUNTO typu Open-ear stworzone z myślą o sportowcach.

A oto kolejna stylowa i funkcjonalna nowość od Suunto, bo Suunto jak większość biegaczy kojarzy, to już nie tylko zegarki. To również sprzęt sportowy, który można używać zarówno na treningach, jak i życiu codziennych, jak choćby niżej opisywane słuchawki.

Przewodnictwo kostne - Wyższa jakość dźwięku i bezpieczeństwo użytkownika


W przeciwieństwie do tradycyjnych słuchawek, które przenoszą wibracje akustyczne przez powietrze, Suunto Wing wykorzystuje bardziej innowacyjną metodę transmisji dźwięku. Technologia przewodnictwa kostnego przekazuje wibracje bezpośrednio do ucha wewnętrznego przez kości policzkowe, omijając błonę bębenkową. Dzięki takiemu rozwiązaniu, użytkownik będzie w stanie słuchać ulubionej playlisty przy jednoczesnym odbieraniu dźwięków z otoczenia takich jak dźwięk zbliżających się pojazdów lub dzwonka rowerowego, zwiększając tym samym bezpieczeństwo zarówno w środowisku miejskim, jak i na łonie natury. Certyfikat IP67 potwierdza, że słuchawki mogą wytrzymać tymczasowe zanurzenie w wodzie na głębokość do jednego metra przez maksymalnie 30 minut, dzięki czemu są wystarczająco wytrzymałe w razie niesprzyjających warunków pogodowych. Słuchawki Suunto Wing tolerują temperatury w zakresie od -20°C do 60°C, dzięki czemu są gotowe do pracy niemal w każdym klimacie.

Potrząśnij głową i słuchaj dalej

Intuicyjnie rozmieszczone przyciski w bocznej części słuchawek regulują głośności, przełączania na następny utwór lub odbierania połączeń telefonicznych. Jeśli w danej chwili nie masz wolnej ręki, a chciałbyś odebrać/ zakończyć połączenie telefoniczne lub też aktywować sterowanie muzyką aby przejść do następnego utworu - nie ma problemu, możesz to zrobić poprzez kiwanie lub potrząsanie głową. Jasne diody LED umieszczone z boku modułu tuż za uchem poprawiają bezpieczeństwo, zwiększając Twoją widoczność po zmroku. W razie potrzeby, możesz dostosować tryb oświetlenia z poziomu aplikacji Suunto.

Godzina ładowania = 10 godzin aktywności 

Słuchawki można w pełni naładować w ciągu zaledwie jednej godziny, a następnie można ich używać przez około 10 godzin. 10-minutowe ładowanie w międzyczasie wydłuża czas odtwarzania do trzech godzin. Przenośna dedykowana stacja ładująca dołączona do słuchawek może wydłużać żywotność baterii nawet o 20 godzin. Poziom naładowania jest widoczny na stacji.

Słuchawki Suunto Wing będą dostępne w sprzedaży od 17 Października 2023 na stronie www.suunto.com oraz u wybranych krajowych partnerów. My już zaczynamy je testować i wynikami testu podzielimy się niebawem.

Pozostałe artykuły