Redakcja KR

UltraBies Biegi Górskie już za trzy tygodnie!

23.04.2024

Już za trzy tygodnie w bieszczadzkiej Dołżycy odbędzie się III edycja tak dobrze przez Was przyjętej imprezy biegowej “Ultra-Bies Biegi Górskie”.

Drogie biegaczki i drodzy biegacze! 

Rzućcie wszystko i w najpiękniejszą porę w roku przyjedźcie w Bieszczady. Już za trzy tygodnie biegacze z kraju i z zagranicy spotkają się na linii startu, by wyruszyć po raz trzeci na malownicze trasy tego regionu. 

Zapytaliśmy Dariusza Wethacza - organizatora zawodów dla kogo przygotowane są trasy i czy wg niego osoby początkujące mogą wybrać Ultra Bies - Biegi Górskie za swój pierwszy start ultra?  

Śmiało mogę polecić nasze trasy początkującym ultrasom, ale najbardziej polecam je tym z kategorii nieustępliwych i wytrwałych, gdyż ultrabiesowe trasy do najłatwiejszych nie należą. Na szczęście jesteśmy przygotowani do przyjęcia niemal każdego typu biegacza, oferując pięć różnorodnych tras. Dystanse, które na pewno mają charakter bardziej przygodowy niż sprinterski, to te z gatunku ultra. Dziarski Czad 102+ w ostatnich latach  okazał się być naprawdę wymagającą trasą. Wielu biegaczy nie spodziewało się tego i przyznało na mecie, że "dystans rzeczywiście dziarski, ale poza tym to czad". Limit czasowy jest jednak na tyle duży, że każdy, kto sumiennie przygotuje się na treningach, nie będzie miał problemów z dotarciem na metę.

Trasa ULTRA BIES - Biegi Górskie / fot. ULTRALOVERS
Trasa ULTRA BIES - Biegi Górskie / fot. ULTRALOVERS

W tym roku zawodnicy będą ścigać się na pięciu dystansach: 10, 30, 44, 65 i 130 km. Areną zmagań będą najpiękniejsze zakątki Bieszczad – od Jeziora Solińskiego aż po granice Połoniny Wetlińskiej. Metą wszystkich dystansów, jak i miejscem odpoczynku i wspólnie spędzonego czasu w sobotę, 11 maja, będzie Karczma Skup Runa Leśnego w Dołżycy.

Trasa ULTRA BIES - Biegi Górskie / fot. ULTRALOVERS
Trasa ULTRA BIES - Biegi Górskie / fot. ULTRALOVERS

Aktualnie na listach startowych widnieje już blisko 500 nazwisk. To będzie prawdziwy festwial biegowy. Zapisy trwają tylko do środy 23 kwietnia , a więcej szczegółów znajdziecie na stronie www.ultrabies.pl

Do zobaczenia 10 i 11 maja w Bieszczadach!

Partnerem wydarzenia jest Podkarpackie – Przestrzeń Otwarta

 Patronat medialny nad imprezą objął portal Kingrunner

 

Pozostałe artykuły