ULTRA NAD MORZEM

Trójmiasto, 08.07.2019

7 lipca odbyła się piąta już edycja TriCity Trail. Zawody rozgrywane są tradycyjnie na ścieżkach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego - na trzech dystansach: 80+ km, 48 km i 21 km. Tym razem zawodnikom towarzyszył przelotny deszcz, a temperatura nie przekraczała 20 stopni, czyli prawie idealne warunki do biegania. Do mety dotarło łącznie 676 biegaczy.

Zdjęcia: Karolina Krawczyk, Piotr Oleszak

TriCity Trail to przede wszystkim majestatyczny las, który o każdej porze dnia ma swój niepowtarzalny klimat.

Zwycięstwo na najdłuższej – ponad 80-kilometrowej trasie odniósł Rafał Kot – „Góral z Mazur”, który niejednokrotnie uciera nosa zawodnikom na co dzień trenującym w górach. Wczorajszy wynik Rafała to 6:59:38. Drugi zawodnik dotarł do mety aż 53 minuty później i był to gość z zagranicy – Fin Jukka Johansson. W kobiecej rywalizacji najlepsza okazała się Brytyjka mieszkająca w Warszawie – Alice Robinson.

 

Zagranicznych biegaczy było zresztą na TriCity Trail więcej. Bieg z metą w Wejherowie przyciągnął reprezentantów aż 12 krajów: Niemiec, Anglii, Norwegii, Hiszpanii, Portugalii, Włoch, Rosji, Ukrainy, USA, Australii, Argentyny i Indii. 


"Górskie” bieganie w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym postanowił sprawdzić Jakub Wolski – „mózg” Biegów w Szczawnicy. Wystartował w Maratonie+ (48 km) i doleciał do mety na pierwszym miejscu. Wśród kobiet najszybsza była Paulina Czaja.


Najkrótszym i jednocześnie największym biegiem był Półmaraton. Trasa zaczyna się i kończy w Wejherowie. Na linii mety zameldowało się 377 osób. Najszybszy okazał się mutlimedalista mistrzostw Polski, tegoroczny mistrz kraju w maratonie – pochodzący z Wejherowa Marcin Chabowski. Marcin zdradził, że może za kilka lat będziemy widywać go w trailu częściej. Kobiecą rywalizację w półmaratonie wygrała (podobnie jak przed rokiem) Karolina Obstój.

Od 2018 roku w TriCity Trail można biegać też w sztafecie. Z dystansem ultra podzielonym na cztery odcinki zmierzyło się siedem sztafet.


Kolejna edycja „ultra nad morzem” zapewne w I połowie lipca 2020.

 Więcej zdjęć i informacji szukajcie na https://www.facebook.com/tricitytrail/

Kingrunnera tworzą biegacze. Dodaj swój artykuł.

pozostałe artykuły