Redakcja KR

UA INFINITE ELITE - BUTY DO DŁUGICH DYSTANSÓW

01.03.2024

Marka UnderArmour wprowadza na rynek model INFINITE ELITE. Szybkie i lekkie buty do długich dystansów. Dzięki zastosowanej technologii HOVR+ uczucie świeżości i sprężystości kroku towarzyszyć ma biegaczowi do końca treningu.  

INFINITE ELITE to buty biegowe dla kobiet i mężczyzn do regularnych treningów biegowych, powyżej 40 km tygodniowo. Główne założenie modelu to bardzo dobra amortyzacja.

Wielu pierwszych testerów modelu INFINITE ELITE porównuje uczucie biegu do biegania na bardzo sprężystej powierzchni. Amortyzacja uzyskana dzięki technologii UA HOVR+ działa na zasadzie absorpcji i zwrotu wytworzonej energii. Ultrasprężyste odbicie pomaga w stawianiu biegowych kroków, zmniejszając uczucia zmęczenia. 

Cholewka buta wykonana jest z lekkiej, oddychającej dzianiny Intelliknit, która dostosowuje się to temperatury otoczenia, daje to duże uczucie komfortu termicznego. W chłodne dni zatrzymuje wytworzone ciepło zapewniając zarazem doskonałą oddychalność.

Ponadto but charakteryzuje asymetryczny system sznurowania. Wyściełany język buta równomiernie rozkłada nacisk na śródstopie. Dzięki formowaniu 3D wkładka wewnętrzna dopasowuje się do stopy eliminując ryzyko ślizgania się stopy w bucie, zapewniając jej stabilność.

 

Konstrukcja podeszwy środkowej wykonana jest z pianki EVA. Wybicie i lądowanie stopy jest lekkie i dynamiczne. Lekka gumowa podeszwa zewnętrzna Thinweb gwarantuje trwałość i wysokie odbicie, a w fazie lądowania zapewnia bezpieczny i pewny kontakt z podłożem. 

Drop: 8 mm,
Waga: 256 g
Cena: 779,90 zł
Dostępność sportstylestory.com

Model UA INFINITE ELITE jest już w naszych rękach. Na pierwszy rzut oka jest to but raczej do wykorzystywania w łatwym technicznie, twardym terenie. Zapowiada się jako dobry kompan na długie wybiegania po asfalcie, parkowych alejkach, czy ubitych duktach leśnych. Niedługo opublikujemy wyniki naszych testów. 

 

Pozostałe artykuły