Ania Lis
Biegacz amator

SUUNTO SONIC - test słuchawek

20.02.2024

Przy pogodzie jaka jest za oknem Suunto pozwoliło nam wcześniej niż zwykle poczuć przedsmak wiosny, wypuszczając na rynek nowe słuchawki SUUNTO SONIC w kolorze limonkowym. Są to drugie słuchawki z przewodnictwem kostnym tego producenta, co może nam, już na starcie, zagwarantować wysoką jakość produktu.

Te(k)st: Ania Lis 

Zdjęcia: Inka Maćkowska 

PIERWSZE WRAŻENIA

To co w słuchawkach Suunto Sonic rzuca się na pierwszy rzut oka, to na pewno ich jaskrawy i świeży limonkowy kolor. Jest on idealny dla tych, co lubią się wyróżniać z tłumu i uprawiać sport na kolorowo. Wg opisu producenta słuchawki przeznaczone są do sportów outdoorowych i o wysokiej intensywności, ale sprawdzają się również do rozmów przez telefon, czy zwykłego słuchania muzyki w drodze do pracy. Sprawdziliśmy. W ruchu słuchawki nie przesuwają się i nie podskakują co zapewnia maksymalny komfort noszenia, szczególnie przy bieganiu.

BUDOWA 

Słuchawki SONIC są zbudowane według konstrukcji Open-ear, dzięki czemu słychać co się dzieje w około. Suunto Sonic pozostawiają kanał uszny otwarty opierając się na kości szczęki. Tak jak inne słuchawki z przewodnictwem kostnym, dostarczają dźwięk poprzez wibracje transportowane przez układ kostny. Taka budowa pozwala na cieszenie się muzyką i bezpieczne uprawianie sportu. Słuchawki dobrze się dopasowują, a dodatkowo są bardzo lekkie (31 g), co sprawia, że nie odczuwa się ciążenia na głowie, nawet po długim czasie noszenia. Zbudowane są ze stopu tytanu, który jest powleczony przyjemnym w dotyku silikonem. Dodatkowo, słuchawki są odporne na pot i wodę (IP55), co oznacza to, że nie ma złej pogody na trening. Można bez problemu słuchać swoich ulubionych piosenek w deszczu lub pocąc się.

DŹWIĘK

Suunto Sonic to nie tylko lekka i wygodna budowa, ale również najwyższa jakość dźwięku. Słuchawki posiadają specjalnie zaprojektowany przetwornik, który zwiększa czułość, wzmacnia basy i zmniejsza wyciekanie dźwięku.Oprócz tego wbudowany jest również podwójny mikrofon z redukcją szumów, który doskonale się sprawdza, jeżeli chodzi o rozmowy przez telefon w mało i średnio zatłoczonych miejscach. W głośniejszym otoczeniu komfort rozmów i słuchania się zmniejsza, jednak jest to normalne przy konstrukcji Open-ear. Te słuchawki najlepiej ukażą nam swoje możliwości w cichych miejscach, gdzie będziemy mogli poczuć pełnię dźwięku.

BATERIA I ŁADOWANIE

Pełne naładowanie zajmuje 60 min, a bateria wytrzymuje do 10 godzin. Jeśli trzeba na szybko podładować słuchawki przed treningiem, wystarczy tylko 10 minut ładowania, aby Sonic działały przez następne 3 godziny. 

OBSŁUGA

Obsługiwanie Suunto Sonic jest bardzo proste. Trzy przyciski na słuchawkach, które odpowiadają za podstawowe funkcje (włączanie/wyłączanie, odbieranie połączeń/rozłączanie się, zmienianie ścieżek, regulację głośności), albo połączyć słuchawki z aplikacją Suunto i wykorzystać ich pełnię możliwości (np. sparować je z dwoma urządzeniami lub zmienić tryb dźwięku).

CENA: 649 zł

Dostępność: suunto.com/pl 

Pozostałe artykuły