Redakcja KR

SCARPA włoska na polskich ścieżkach

Cała Polska, 17.09.2019

Model Scarpa Spin Pro Od to lekki model na mokre i techniczne tereny. Materiał jest wodoodporny i bardzo elastyczny z membraną OutDry. Rzeczywiście ani razu nie skończyłem treningu z mokrymi stopami, nie odczuwają one w ogóle wilgoci. A biegałem głównie w ciężkich zimowych warunkach i nie raz zapadałem się w śniegu po kolana.

te(k)st: Chris Terzoni

Zdjęcia: Piotr Dymus

But posiada system Sock-Fit PLUS by Scarpa. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, dzięki któremu błoto, śnieg i kamienie nie mają prawa dostać się do środka. Kolejna rzecz to stabilność tego systemu: nie było takiej możliwości, żeby skręcić kostkę, mimo wymagającego terenu i sporej szybkości na zbiegu. Mimo lekkości butów, wygoda jest na najwyższym poziomie, zero znaków otarcia od pierwszego razu.

Podeszwa buta to Vibram MegaGrip, gwarancja jakości. Kolce bieżnika mają 4 mm wysokości, są bardzo trwałe.

Buty testowałem w Beskidzie Śląskim, Żywieckim, Małym i w Górach Złotych, łącznie wyszło około 900 km i znaków zużycia jeszcze nie ma! Na samym początku konstrukcja wydawała mi się trochę sztywna, szczególnie na podbiegach, ale szybko to odczucie ustąpiło. Potrzebowałem po prostu chwili, żeby się przyzwyczaić.

Po takim kilometrażu jestem naprawdę bardzo zadowolony. Po raz pierwszy udało się o suchych stopach ukończyć górskie treningi, nigdy mi one nie przemarzły i mogłem szybko zbiegać po śniegu i kamieniach, mimo mokrej nawierzchni, czyli tak jak lubię – bez szczególnych obaw.

Na końcu design: to naprawdę ładne buty, jak na włoskie nawet minimalistyczne w kolorach.

CHOLEWKA: Fabric + Microfiber Water-Resistant + S-Tech – w zimowych warunkach stopy oddychają i są dobrze chronione w PU. Wiązanie standardowe, solidne, mimo wilgoci but ani razu się nie rozwiązał.

PODSZEWKA: Stretch Textile + OutDry Lamination

PODESZWA: FIXION – bieżnik z czteromilimetrowymi kolcami gumowymi, dobry w błocie i w śniegu.

Zalety:
– stabilizacja
– grip
– wygoda

Wady:
– tylko na zimę
– wysoka cena (ale warto poczekać na posezonową wyprzedaż i mieć na następną zimę)

DANE TECHNICZNE

NAZWA: Spin Pro Od

RZECZYWISTA WAGA (dla rozmiaru 42): 330 g

DROP: 4 mm

SZEROKOŚĆ (STOPA WĄSKA/SZEROKA): wąska

NA JAKI DYSTANS: do 30 km

Buty do kupienia bezpośrednio u dystrybutora: www.himalsport.com.pl

Pozostałe artykuły