NNormal już w Polsce!

05.05.2023

Do tej pory buty NNormal, czyli potocznie nazywane butami od Kiliana, trzeba było ściągać z zagranicy. Dobrą zatem informacją jest ta, że marka NNormal już wkrótce pojawi się w sklepach dzięki Blue Arrow, który będzie jej wyłącznym dystrybutorem na terenie naszego Kraju. My testy popularnych Kieragów mamy już za sobą. Czas na Tomira.

Co kieruje marką NNormal?
„Krok za krokiem, sukces za sukcesem. Zwykle tak właśnie wyglądał rozwój ludzkości. Jednak to właśnie jest ten moment, kiedy musimy się skupić na czymś znacznie ważniejszym niż sukcesy i zwycięstwa, ponieważ ślad jaki po sobie pozostawiamy liczy się tak samo, jak nasze dążenia do celu. To nie rewolucja to NNormal.”

Tak o koncepcie Kiliana Jorneta pisze sam zainteresowany. Przyświeca mu dbałość o środowisko naturalne, które jest placem zabaw dla nas wszystkich i to właśnie dzięki niemu możemy realizować nasze outdoorowe pasje.

Owocem tego w wykonaniu ekipy od Kiliana są buty, które prócz doskonałych parametrów, wysokiej jakości, są także gwarancją, że to będzie także krok w stronę bardziej świadomych wyborów i i jak to się łanie mówi pracy na rzecz lepszego jutra.

Pierwsze próby w terenie i testy

Marki polskim biegaczom przedstawiać raczej nie trzeba, bo zeszłoroczne zwycięstwo Kiliana na UTMB - przykuwało wzrok nie tylko na wynik jaki osiągnął, ale również  nowy brand w którym wystartował.

O tym w czym biegają bogowie UTMB pisaliśmy tutaj. Sami też pokusiliśmy się o porównanie - obu zwycięskich modeli butów. To porównanie znajdziecie tu lub w papierowym magazynie ULTRA nr 46.

NNormal stawia na trwałość i uniwersalność. Trwałość zawdzięczamy wykorzystaniem takich technologii jak materiały Matryx® czy Jaquard, czyli połączenie włókien poliamidowych z kevlarem. Podeszwa Vibram Litebase i Megagrip to niezwykle cienka, lekka podeszwa o doskonałej przyczepności i trwałości W butach nieprzemakających zostały użyte impregnaty bez szkodliwych PFS i PTFE.

Obuwie to jest tworzone też z myślą o jak najdłuższym użytkowaniu, aby nie trzeba było zbyt często kupować nowych butów.

Uniwesalność wyróżnia się z tego, że cała kolekcja jest zaprojektowana tak, by móc wykorzystywać jej elementy w różnych działaniach outdoorowych, nie tylko do biegania w terenie.

Recycling z NNormal

Marka niebawem uruchomi także program No Trace, który prowadzi we współpracy z ReCircled, a dzięki któremu każdy użytkownik będzie mógł wysłać lub zanieść do wskazanego punktu (sklepu) zarówno zużyte, przeznaczone do wyrzucenia, buty, jak i ubrania sportowe, które następnie zostaną powtórnie przetworzone, albo odnowione do ponownej odsprzedaży. Dodatkowo można skorzystać z wymiany podeszwy, dzięki współpracy z Vibram i prowadzonemu przez markę programowi  “Repair If You Care”.

Polski dystrybutor NNormal

Do tej pory buty NNormal, trzeba było ściągać z zagranicy. Marka NNormal już wkrótce pojawi się w sklepach dzięki Blue Arrow, który będzie jej wyłącznym dystrybutorem, a Michał Lasocki Brand Managerem marki.

 

 

Kingrunnera tworzą biegacze. Dodaj swój artykuł.

pozostałe artykuły