Maseczkowy zawrót głowy

Cała Polska, 08.10.2020

Od najbliższej soboty na terytorium całego kraju obowiązuje żółta strefa, jednym z obostrzeń jest obowiązek zakrywania ust i nosa także na wolnym powietrzu.

Co prawda na stronie www.gov.pl znajdujemy informację, obowiązku zakrywania ust i nosa nie stosuje się do osób uprawiających sport. Na portalu gazeta.pl czytamy też: „Na zewnątrz maseczkę można zdjąć tylko w terenach zielonych i im podobnych. Rząd uregulował to w rozporządzeniu, gdyż na wiosnę sprawa ta była kwestią sporną. W całym kraju z obowiązku zakrywania ust i nosa zwolnione są osoby spacerujące w lesie, w parku, zieleńcu, ogrodzie botanicznym, ogrodzie zabytkowym albo po plaży, gdyż są to miejsca o podobnym charakterze.”

Zdjęcie główne: Piotr Dymus / Sztafeta Górska

Ale jak to mawiają, strzeżonego Pan Bóg strzeże, więc podpowiadamy co oferują, znane nam z biegowych szlaków, firmy sportowe w zakresie maseczek.

BUFF®

Maska filtrującą BUFF®! Wyposażona jest w przetestowany filtr zapewniający 98% skuteczności filtracji antybakteryjnej. Lekka, ergonomiczna maska z wymiennym 3-warstwowym filtrem pozwala swobodnie oddychać i cieszyć się życiem. Każda maska filtrująca BUFF® sprzedawana jest w zestawie z pięcioma filtrami zamiennymi.

Maski posiadają filtry z certyfikatem, identycznym jak maski dla medyków!

https://buff.pl/Maski-Buff-cinfo-pol-141.html

Attiq

Dwuwarstwowa maseczka ochronna wykonana z wysokiej jakości poliestru z certyfikatem Blue Sign. Skład 100% Poliester DryClim - warstwa wewnętrzna, ogranicza migrację wilgoci do wewnętrznej strony materiału. Bezpieczna w kontakcie ze skórą, nie powoduje podrażnień oraz nie utrudnia oddychania.

https://attiq.net/category/akcesoria-maseczki-na-twarz

Nessi

Maskę wykonaliśmy w technice laserowego cięcia. Jest bezszwowa. Użyliśmy materiału Flexible Fit Warm. Maska ma za zadanie chronić przez płynami ustrojowymi wydzielanymi podczas kichania czy kaszlenia przez osobę noszącą. Nie jest to maska w rozumieniu maski medycznej z filtrami ochronnymi. Maska jest podstawową formą ochrony. Ważne! Maskę można prać w 90 stopniach.

https://www.nessi-sport.com/maski

Pared / sklepnapieraj.pl

Maseczka ochronna Pared jest wykonana z nowoczesnego włókna poliestrowego Coolmax, który zapewnia użytkownikom komfort zarówno podczas intensywnego wysiłku, jak i codziennych czynności. Jej największymi zaletami jest wygoda, dobra wentylacja i zapewnienie suchości powierzchni skóry.

Do kupienia w sklepnapieraj.pl https://sklepnapieraj.pl/pol_m_Maseczki-ochronne-696.html

4F

Szybkoschnąca maseczka unisex wielokrotnego użycia. Może być stosowana w podróży, pracy, domu oraz podczas aktywności sportowej. Wykonana z gąbki o wysokiej trwałości i elastyczności.

https://4f.com.pl/kolekcje-specjalne/maseczki-na-twarz.html

UYN® / NBR

UYN® Community Mask wykonana została z bardzo lekkiego materiału Texlyte Nano. Tkanina ta jest odporna na wilgoć - przędza jest trwała i nie ma na nią wpływu powtarzane pranie. Texlyte Nano nie magazynuje wilgoci i bardzo szybko schnie a także w 100% nadaje się do recyklingu i jest przyjazny dla środowiska!

Maseczka UYN® Community Mask to maseczka wielokrotnego użytku! Można ją prać w 60 stopniach! Po krótkim czasie schnięcia maska gotowa jest do ponownego użycia!

Do kupienia w NBR https://natural-born-runners.pl/firm-pol-1589819986-UYN.html

Kingrunnera tworzą biegacze. Dodaj swój artykuł.

pozostałe artykuły