Redakcja KR

MAGAZYN ULTRA NR 52 JUŻ W SPRZEDAŻY! CO W NIM ZNAJDZIECIE?

04.04.2024

Magazyn ULTRA nr 52 już w sprzedaży. Gdy to piszemy, astronomowie ogłaszają pierwszy dzień wiosny. Zanim ten numer trafi w Wasze ręce, wiosna – mamy nadzieję – rozkręci się już na dobre. Dla wielu biegaczy i ludzi outdooru ta pora roku to symboliczne nowe życie. Powoli zrzucamy warstwy docieplające, wychodząc na jakiś trening lub aktywność na zewnątrz. Dzień coraz dłuższy, słońca coraz więcej. Ze zmrużonymi oczyma wychodzimy powoli ze swoich „jaskiń bólu”, siłowni, klubów fitness. Na ulicach, w parkach, na leśnych ścieżkach pojawia się coraz więcej ruchu – rowerzyści, kolarze, biegacze, nordic walkerzy, spacerowicze.

Pierwsze sprawdziany formy, dramy w mediach społecznościowych z tym związane. Pierwsze zdziwienia, że w terenie to jednak inaczej niż na bieżni lub trenażerze. Coś wreszcie zaczyna się dziać. Listy startowe jakoś szybciej zaczynają się zapełniać. Zmniejszamy ilość przyjmowanej witaminy D. Budzi się większa chęć do wszystkiego. Ostatni czas, by dołączyć do programu „projekt: bikini” lub przełożyć go na kolejne wakacje.

Co przygotowaliśmy dla Was w Magazynie ULTRA nr 52?

Żegnamy zimę pięknym wspomnieniem z Zimowego Ultramaratonu Karkonoskiego, a witamy wiosnę relacją z TransGranCanarii. Tym, którzy jednak jeszcze myślą o wyzwaniu bikini Marta Naczyk radzi, jak nie popełnić pięciu podstawowych błędów w trakcie osiągania wagi startowej. W tym numerze żegnamy definitywnie zimę, witamy wiosnę. A nawet wiosnę-lato, bo przecież tego dotyczą nowe kolekcje odzieżowe. Rzucamy okiem na nie i nowe twarze w środowisku trailowym, osoby, które powinniście zacząć śledzić w mediach społecznościowych. Przybliżymy Wam sylwetki Karoliny Dul i Gabriela Kuropatwy.

Przygotowaliśmy też kilka super wywiadów z tymi najszybszymi biegaczami, jak i tymi, którzy dopiero zaczęli z górami swoją przygodę. Z tych znanych są to Francois D’haene i Andreas Kiervig. Zabieramy Was do Francji, na biegi inne niż UTMB. Przedstawiamy kalendarz biegów górskich, ale nie w górach. Tomasz Sawczyn przedstawi Wam, co dzieje się w naszym ciele, gdy „idziemy w trupa”. Grzesiek Soczomski przybliży nowe badania nad trenującymi w mieście góralami. Ola Niemasz rozmawia z Przemkiem Sajewskim o tym jakim syfem dla biegaczy ultra są leki przeciwbólowe.

Outdoor w Magazynie Ultra

A co w sekcji Outdoor? Wskakujcie na rower – na szosę, bo chłopaki z „Na Osi” piszą o podstawach jazdy na szosie. Natomist gravel pozostawiamy prawdziwym gwiazdom. Wielkim gwiazdom, bo niebojącym się błota i długich godzin w siodle. O swojej rowerowej pasji opowiada bowiem Natalia Nykiel. Natomiast Karol Henning z Formy na Szczyt podpowie Wam jak przygotować się fizycznie do wycieczek w górach wysokich.

Nasz magazyn możesz też kupić w wersji papierowej - zarówno jako pojedynczy numer, jak i roczną prenumeratę, którą możesz zacząć od dowolnego numeru. A jeśli korzystasz z czytników elektronicznych. W takiej formie kupisz ULTRA tutaj

Pozostałe artykuły