Magazyn ULTRA 41 już w sprzedaży!

08.06.2022

W majowo-czerwcowym wydaniu Magazynu ULTRA#41 skupiamy się na czterdziestolatkach – tak, tacy jeszcze biegają, trenują, mają drugą młodość. Ale jak dobrze wiecie, w naszym magazynie nie koncentrujemy się tylko na jednym temacie. Będzie więc sporo emocji z Mistrzostw Polski w Biegach Górskich na Długim Dystansie, które rozgrywane były w kwietniu w Szczawnicy, o fenomenalnym rekordzie w biegu 24-godzinnym, sporo miejsca przeznaczamy też na dietę, odżywianie. Nie zabraknie również nowości sprzętowych i ciekawych miejsc do odwiedzenia, w biegu oczywiście.

Zdjęcia na okładce

„To jest historia, której chcieliśmy być częścią od jakiegoś już czasu. Pamiętam, gdy pierwszy raz wymieniliśmy się informacjami o Moonvalley ‒ iskry w oczach i pełne zrozumienie dla tematu. Później były pierwsze wpisy Emelie i Kiliana o ich ucieczce na wieś. Pojawiły się spekulacje, że kończą karierę. Oni jednak zdecydowali, że warto iść pod prąd. My przerabialiśmy to samo, podejmując decyzje, czy warto nadal wydawać papierowy magazyn dla ultrasów, widząc jak czytelnictwo papierowej prasy wypiera Internet. Sami w międzyczasie też już jedną nogą byliśmy poza dużym miastem, wiedzieliśmy zatem, że powrót do korzeni tak czy siak czeka wielu z nas…” Jędrek Maćkowski przybliża sylwetki założycielek Moonvalley Tem - Emelie Forsberg, Idy Nilsson i Mimmi Kotki.

O tym, co więcej czeka na Was w najnowszym ULTRA, posłuchajcie w kolejnym podcaście:

Pakiet Startowy

Dzięki współpracy z Sklep Biegacza wyposażyliśmy wspaniałą ukraińską biegaczkę Valentinę Kovalską w niezbędny sprzęt do biegów górskich. W ULTRA przeczytacie, czy pierwszy start w górach przypadł jej do gustu.

Tajniki jogi przybliży Wam Magdalena Miśka-Nawrocka, na via ferraty wybierzemy się z Iwoną Górowską. Piotr Bętkowski natomiast przedstawi Wam ścieżki biegowe w Trójmieście.

Temat Numeru

Świetny tekst przygotowała Dominika Stelmach, która podpowiada, jak trenować powinien biegacz 40+, a fizjolog dr Tomasz Sawczyn przybliży nam temat, jak i kiedy zaczynamy się starzeć.

Teksty Awanturniczo-Podróżnicze to tym razem bikepacking w Maroku oraz piękny przewodnik po zawodach biegowych w Grecji.

W wywiadach przedstawiamy Was dwie wspaniałe osobowości. Rozważną i romantyczną Gosię Tomik w rozmowie z Jędrkiem Maćkowskim oraz Daniela Stroinskiego, którego motto „można było szybciej, ale po co?” stara się rozwinąć Maciek Skiba.

Przeglądając rynek sprzętu biegowego, podpowiemy, co na siebie założyć. Spodenki czy staniki biegowe, ale to nie wszystko. Znajdziecie także informacje, co ultras powinien mieć ze sobą w pełnym słońcu.

Przetestowaliśmy również buty La Sportiva Cyklon, spodenki Ronhill Tech Ultra Twin Short oraz okulary przeciwsłoneczne Dynafit Ultra Pro.

Na Medal to oczywiście relacje z biegów, w których nie mogło zabraknąć Biegu Kreta – o nim opowiada zwyciężczyni i rekordzistka trasy Dominika Cieślak, a premierową edycję UltraBiesa na tapet bierze Bartek Nowak.

Plany Treningowe

Rozmawiamy z Sebastianem Białobrzeskim „trenerem mistrzów” takich jak Aleksandr Sorokin czy Dominika Stelmach, a tradycyjnie już na siłownię wybierzemy się z Rafałem Bielawą i Krzysztofem Ryglem.

Nowy cykl „ULTRA EXTREME” to niewiarygodne historie i osiągnięcia. Zabieramy Was do Pabianic, gdzie Patrycja Bereznowska ustanowiła nowy wspaniały rekord świata w biegu 24-godzinnym. Teksty przygotował Piotr Pazdej, a zdjęciami okrasili je Aneta Mikulska i Marek Janiak.

Punkt Odżywczy – bez tego nie byłoby prawdziwego ultra. Tytuł artykułu dietetyk Marty Naczyk „Co nie dotrenuję, to dojem” mówi sam za siebie. Zdradzimy Wam również przepis na przepyszne i pożywne RICE CAKE.

Nie jesteśmy w stanie w tak krótkim tekście streścić wszystkich 144 stron, mamy więc nadzieję, że zachęciliśmy już Was do lektury najnowszego ULTRA#41.

MAGAZYN ULTRA#41 DO KUPIENIA W NASZYM SKLEPIKU!

WSPÓŁPRACA: Karolina Krawczyk, Valentyna Kovalska, Dominika Stelmach, dr Tomasz Sawczyn, Marta Naczyk, Maciej Skiba, Kasia Solińska, Maciej Dombrowski, Bartek Nowak, Magdalena Miśka-Nawrocka, Dorota Wiszniewska, Julia Kamińska, Tomasz Moskalik, Gosia Tomik, Dominika Cieślak, Piotr Dymus, Kasia Marczyńska, Mariusz Latkowski, Ania Staszewska, Piotr Bętkowski, Marta Kostacińska, Jacek Śliwiński, Grzegorz Olesiak, Magdalena Ropska, Iwona Górowska, Piotr Pazdej.

ZDJĘCIA: Karolina Krawczyk, Pietruszka Fotografia, Onur Cam/Salomon Capadocia UltraTrail, Jacek Deneka – UltraLovers, Piotr Dymus, Paweł Zając – UltraZajonc, Karina Awerska Fotografia, Gosia Tomik, Idea Photography, Dawid Zych, Piotr Oleszak, Piotr Bętkowski, Tomasz Klinger, Marta Kostacińska, Grzegorz Olesiak, Kostas Moras, Stefan Neuhaser, Claudia Zeigel, Adobe Stock, Marek Janiak, Aneta Mikulska, Marcin Jagiellicz, Mateusz Stodolski.

Kingrunnera tworzą biegacze. Dodaj swój artykuł.

pozostałe artykuły