Ania Lis
Biegacz amator

Hybrydowa kolekcja ASICS dostępna na ButyJana.pl

13.10.2022

Marka ASICS wprowadziła na rynek pierwszą w swojej historii hybrydową kolekcję, w której znajdują się buty do biegania po asfalcie, zaprojektowane także z myślą o trailowych przygodach w terenie. Nowa linia uwzględnia również odzież biegową. Inspirację dla designerów marki stanowił japoński zwrot „shinrin-yoku”, który w bezpośrednim tłumaczeniu oznacza relaksacyjną wizytę w lesie. W wielu kulturach stwierdzenie jest powszechnie znane jako leśna lub naturalna kąpiel. Produkty z najnowszej kolekcji można znaleźć na ButyJana.pl.

 

Nature Bathing obejmuje najpopularniejsze buty do biegania ASICS wyposażone w inspirowaną szlakami gumową podeszwę zewnętrzną ASICS LITE, która zapewnia dodatkową przyczepność i trwałość. Litery TR zostały dodane do nazw produktów, ponieważ te funkcjonalne buty hybrydowe umożliwiają biegaczom łatwe przejście między drogą a szlakiem.

Widzimy coraz więcej osób biegających po lokalnych lasach lub parkach w celu bezpośredniego obcowania ze spokojem i pięknem natury. Biegacze potrzebują więc buta, który jest maksymalnie uniwersalny oraz sprawdzi się na każdej nawierzchni – asfaltowej i terenowej. Chcemy pomóc wszystkim w doświadczaniu mentalnej i fizycznej siły sportu, tym bardziej że bieganie przełajowe ma bardzo korzystny wpływ na psychikę. Połączyliśmy to, co najlepsze z obu światów i opracowaliśmy serię modeli, będących połączeniem amortyzacji, stabilności, a także sprężystości butów asfaltowych z wytrzymałością i przyczepnością w terenie – powiedział Daniel Bogacki, Activation Specialist w ASICS Polska.

 

Asics

Kolekcja składa się z czterech różnych modeli zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet – NOVABLAST 3 TR, GEL-NIMBUS 24 TR i GEL-CUMULUS 24 TR oraz butów sportowych GT-1000 11 TR. Palety kolorów stosowane w każdym projekcie obuwia są oddane w uspokajających, neutralnych odcieniach, które odzwierciedlają tony powszechnie spotykane w środowiskach zewnętrznych.  

Odzież powstała zgodnie z nową koncepcją projektowania – Zero-Distraction, łącząc najwyższej jakości tkaniny, zaawansowaną technologię oraz nowoczesne kroje. Marka ASICS sukcesywnie dąży do usunięcia wszelkich zakłóceń i umożliwienia biegaczom skupienia się na tym, co najważniejsze – na biegu. Lekka i szybkoschnąca bluza ułatwia bieganie w różnych miejscach i warunkach. Męski look uzupełniają funkcjonalne szorty z delikatnej tkaniny, a damski – wygodny sprinter z wysokim stanem, dopasowany do chwytliwego koloru zewnętrznej podeszwy obuwia. W zestawy wpisuje się wszechstronna, całoroczna kurtka FUJITRAIL ANORAK, która chroni przed deszczem, wiatrem oraz jest wyposażona w zaawansowany system wentylacji. Wszystkie elementy odzieży zostały wykonane w co najmniej 50% z materiałów pochodzących z recyklingu.

 

ASICS NOVABLAST 3 TR

 

Asics Novoblast 3 TR

Nawiązują wyglądem cholewki i podeszwy środkowej do geometrycznych dzieł origami. Lekka konstrukcja zapewnia jeszcze większy komfort. Kolorystyka nawiązuje do uspokajających odcieni natury. Co więcej, specjalna podeszwa zewnętrzna do biegów w terenie sprawdza się na trasach przełajowych. Skrzydełko języka w cholewce poprawia dopasowanie i ogranicza przemieszczanie się języka. Ponadto, solidniejsza konstrukcja pięty pozwala lepiej ukierunkować ruch stopy podczas biegu. Amortyzacja FF BLAST PLUS w podeszwie środkowej gwarantuje lżejszy i bardziej dynamiczny krok.

Cena: 679,00 zł

 

ASICS GEL-NIMBUS 24 TR

 

Asics GEL-NIMBUS 24 TR

Zapewniają zaawansowaną ochronę przed wstrząsami na długich dystansach oraz bardziej miękkie lądowanie na każdym kroku. Cholewka z miękkiej siatki i elastyczny panel w środkowej części zapewniają komfort podczas nawet kilkugodzinnych wybiegań. Poruszają się w sposób płynny, dzięki czemu każdy kolejny krok jest prawdziwą przyjemnością. Amortyzacja FF BLAST PLUS zapewnia lekkość i jednocześnie zwiększa absorpcję wstrząsów. Model ma lepsze odbicie z palców oraz gwarantuje wygodniejsze uczucie pod stopami.

Cena: 869,00 zł

 

ASICS GEL-CUMULUS 24 TR

 

Wszechstronny but dla biegaczy do codziennego użytkowania na różnych dystansach. Od cholewki do pianki pod spodem stopy obuwie jest bardziej miękkie i responsywne. Dla jeszcze większej wygody poprawiono dopasowanie do pięty w cholewce. Specjalnie zaprojektowana siateczka, z której zostały wykonane, zapewnia lepszą przewiewność, aby stopy zachowały rześkość przez cały bieg. Dodatkowo, model został wzbogacony o amortyzację FLYTEFOAM BLAST pod kątem długich dystansów. Zapewnia ona obuwiu lekkość, a biegaczowi delikatniejsze lądowanie i bardziej dynamiczne wybicie z palców.

Cena: 679,00 zł

 

ASICS GT-1000 11 TR

 

Asics GT-1000 11 TR

 

Ten model to miękkość i płynność użytkowania. Amortyzacja FLYTEFOAM w podeszwie środkowej charakteryzuje się niską gęstością. W połączeniu z technologią GEL, zapewnia ona bardziej miękkie lądowania oraz płynniejsze przejścia. Technologia LITETRUSS została umieszczona na wewnętrznym kącie podeszwy środkowej. Ma ona na celu zmniejszenie pronacji. Pomaga osiągnąć bardziej wsparty krok, przy jednoczesnym kontrolowaniu nadpronacji.

Cena: 589,00 zł

 

Produkty z kolekcji ASICS NATURE BATHING są dostępne na ButyJana.pl

Pozostałe artykuły