Lato to czas upałów i sezonowych owoców, ale jeśli ktoś chce wcinać lody przez cały rok (dzieci!), możemy je robić z każdych owoców. W moim domu wygrywają lody bananowe z wanilią, czekoladą i mango.

Z przyjemnością podrzucam wam pomysły na szybkie lody bez cukru, których naturalna słodycz pochodzi z pysznych owoców. Do ich zrobienia można użyć dowolnych owoców i dodatków, ja proponuję cztery warianty.

Wszystkie składniki miksujemy w blenderze (na najwyższych obrotach) na gładką masę i przelewamy do pojemników, ewentualnie kubeczków, które możemy zamrozić. Mrożenie lodów zajmie nam jakieś trzy godziny. Forma ich podania jest dowolna – pokrojone nożem na bloczki, kulki zrobione łyżką do lodów albo jedzone prosto z kubeczków. Ostatni sposób najczęściej wybierają dzieci. Ja też, kiedy wpadam z treningu do domu zdyszana i zmęczona skwarem. Mam wówczas ochotę szybko dorwać się do moich lodów – sięgam po łyżeczkę i jem gotowca z kubeczka.

Jednak niezależnie od formy lodów, pewne jest, że są smaczne, zdrowe i orzeźwiające. Jak znalazł po powrocie z lasu! Smacznego!

Przepis i wykonanie: Joanna Kowalczyk / Bieganizm

Przepis drukiem ukazał się w Magazynie Trail#6