Przepis na blachę o wymiarach 20 x 20 cm.

Wykonanie:

Czekoladowy spód:

Do miski wlać roztopiony olej, miód, następnie wsypać karob/kakao i dokładnie wymieszać. Można do tego użyć blendera. Formę wyłożyć folią aluminiową. Wylać masę i dokładnie rozprowadzić. Wstawić do zamrażalnika na ok. 2 h aż masa stwardnieje. 

 Środkowa warstwa:

Płatki owsiane i wiórki kokosowe rozdrobnić blenderem. Następnie dodać roztopiony olej, miód oraz mleko. Wszystko razem wymieszać, najlepiej znów użyć blendera. Warto kontrolować konsystencję masy. Nie może być zbyt płynna. Na twardy spód wykładamy masę. Jagody myjemy i osuszamy. Układamy je na warstwie z płatków i trochę wciskamy w masę. Chowamy do zamrażalnika na ok. 2 h. Można oczywiście do lodówki, ale wtedy trzeba to trzymać ok. 4–5 h, kto by chciał tyle czekać...

 Polewa:

Moczymy daktyle we wrzątku przez ok. 5–10 min. Dzięki temu zmiękną i nie będzie problemu, żeby je zmiksować. Do miski wrzucamy daktyle i masło orzechowe. Całość blendujemy na jednolitą masę, a gdy druga warstwa stwardnieje, nakładamy polewę. Całość dekorujemy orzechami arachidowymi i wkładamy jeszcze na ok. 1–2 h do lodówki. Pychota!

Przepis: Basia Świerc

Zdjęcie: Marcin Rosłoń