Zimowy Festiwal Biegowy ULTRA WAY

Wejherowo, 23.11.2022

Biegacz amator

Zacznij nowy rok w stylu ultra.

Już 14 stycznia na Kaszubach odbędzie się druga zimowa edycja Festiwalu Biegowego ULTRA WAY. Magazyn ULTRA medialnie opiekuje się tym wydarzeniem, dlatego zapraszamy wszystkich ultrasów, na poświąteczne wietrzenie.

Bieg ma formę niespodzianki, bo organizatorzy co edycję starają się inaczej, niż ubiegłym roku, poprowadzić trasę. Wiedzą bardzo dobrze jak zaskoczyć biegaczy, zapraszają przecież w tereny, po których sami zwykle biegają. Wydłużone dystanse oznaczają zebranie większej ilości punktów z klasyfikacji ITRA oraz w biegach górskich. 

fot. Ultra Lovers / ULTRA

Wyznaczone trasy Szybka Sarna, Pół Dzika, Tropem RysiaNocny Jeleń to biegowe wizytówki okolic Wejherowa. Lasy, trawersy, wąskie ścieżki, zbiegi i podbiegi.  Zawodnicy nie odtwarzają tylko wyznaczonego track’a. Na niektórych ścieżkach mają okazję wczuć się w rolę tropiciela, bo zdarzają się odcinki, które muszą odnaleźć w dzikiej gęstwinie. Dlatego nie mogą tak poprostu oddać się bieganiu, głowa musi wciąż pracować, a nóż na drodze pojawi się „patron” trasy tj, sarna, dzik, ryś czy jeleń. Myli się ten kto uważa, że na Pomorzu jest płasko np. na trasie Tropem Rysia możemy nabiegać ponad +/- 1500 m przewyższenia, a na Nocnym Jeleniu nawet 2000 m. Liczby mówią same za siebie.  

fot. Ultra Lovers / ULTRA WAY

Na biegaczy, którzy podejmą najdłuższe ultra wyzwanie, czeka start w magiczną kaszubską noc. O tej porze niebo zazwyczaj jest gwiaździste, a księżyc upiera się, że chce świecić mocniej niż czołówka. W jego cieniu widać jak rozgrzni biegacze, z których bucha para, pokonują kolejne wzniesienia Puszczy Darżlubskiej, zbiegi w Rezerwatcie Pełcznica, czy serpentynowe ścieżki Trójmiejskiego Parku Narodowego. Wolontariusze na punktach odżywczych dobrze wiedzą jak ich ugościć. Nakarmią, pomogą, zmotywują, by sił wystarczyło na finish.

fot. Ultra Lovers / ULTRA WAY

Na wszystkich finisherów Zimowego Festiwalu Biegowego ULTRA WAY czekają medale, a dla tych co zdobyli pudło w kategorii open, oraz w kategorii wiekowej - atrakcyjne nagrody. Nastepnego dnia, by ugasić emocje i pozwolić zmęczonym i wysłużonym mięśniom oddać się zasłużonej regeneracji, zalecamy morską kąpiel. Dlatego każcie sie wieźć na najbliższą plażę!

 Jeśli nie znacie jeszcze smaku górskiego biegania nad morzem, to pod tym linkiem możecie to zmienić https://elektronicznezapisy.pl/event/7100.html - zapisy wciąż trwają. 

 

Zimowy Festiwalu Biegowego ULTRA WAY 

odbędzie się w dniu 14.01.2023 roku na czterech dystansach:

 

fot. Ultra Lovers / ULTRA WAY

 

Pozostałe artykuły