Wrzesień miesiącem GUR

Radków, 9.08.2018

Podejmij wyzwanie Garmin Ultra Race i zostań #królemGUR

Zapisy na Garmin Ultra Race Radków 2018 oraz – uwaga, niespodzianka! – na pierwszą, mikołajkową edycję Garmin Ultra Race Trójmiasto trwają na oficjalnej stronie zawodów www.ultrarace.pl

Zdjęcie główne: Ania Kącka - zwyciężczyni GUR 53 km / 2017

 

Radków ponownie stanie się areną zmagań amatorów górskiej rywalizacji. To właśnie tu, w pięknej scenerii Parku Narodowego Gór Stołowych, w terminie 14-16 września 2018 roku ponownie odbędą się zawody Garmin Ultra Race. W środowisku biegowym uważane są za idealne dla początkujących biegaczy, jednak w tym roku zyskały również nową klasyfikację, którą ukończą nieliczni zawodnicy.

Michał Rajca - zwycięzca GUR 24km / 2017

Tegoroczny Garmin Ultra Race, to aż trzy dni zmagań biegaczy. Organizatorzy dołączyli nie tylko kolejny dystans – 81 km, ale powstała również odrębna klasyfikacja Challenge 158K, w ramach której śmiałkowie będą stawać na linii startu codziennie przez trzy dni, by zmierzyć się z łącznym dystansem 158 km (81 km + 53 km + 24 km). Suma przewyższeń wynosi aż +5340 m/-5340 m, więc zawodnicy będą mogli delektować się aż trzykrotnie pięknem krajobrazu Gór Stołowych. Pierwszego dnia bieg na dystansie 81 km (+2680 m/-2680 m). Drugi dzień to ultra na dystansie 53 km (+1480 m/-1480 m), a trzeci to już „tylko” łagodne zwieńczenie tego trudu, czyli 24 km (+820 m/-820 m). Czasy poszczególnych etapów sumują się i tak zostanie wyłoniony najlepszy etapowiec!

WYRYJ SWOJE NAZWISKO NA SKALE

Teraz pora na to czego w Polsce jeszcze nie było! Wszyscy ci, którym uda się ukończyć ten etapowy wyścig, zapiszą się na kartach historii, a ich nazwisko wyryte zostanie na skale, olbrzymim głazie piaskowca wydobytego z tamtejszej kopalni! Na tym głazie uwiecznieni będą wszyscy, którzy w limicie ukończą trzy biegi rozgrywane w ramach tego festiwalu biegowego w jednym roku. Ważąca 6,5-tony bryła stoi już nad Zalewem w Radkowie, właśnie tam, gdzie start i meta Garmin Ultra Race. Zatem klasyfikacja Challenge 158K czeka na wszystkich odważnych. Skała została specjalnie przygotowana, by mogły zawisnąć na niej tabliczki z nazwiskami tych, którzy podołają temu wyzwaniu. Prawie wszystko już wiadomo, bez odpowiedzi pozostaje tylko jedno pytanie: ile nazwisk pojawi się na niej w tym roku?

Poza wspomnianym trzyetapowym Challengem, czy też startami na jednym z trzech dystansów (81 km – 14 września, 53 km – 15 września, 24 km – 16 września), będzie można również powalczyć w biegu na 9 km w niedzielę 16 września. Wszystkie cztery trasy poprowadzone zostały zarówno po polskiej, jak i po czeskiej stronie Gór Stołowych. Festiwal biegowy w Radkowie to również zawody dla najmłodszych w ramach Garmin Ultra Kids, które zostaną rozegrane na odcinkach o długości 200, 500 i 1000 metrów.

Znakomita lokalizacja doceniana przez biegaczy, a także perfekcyjne oznakowanie tras i niepowtarzalna atmosfera zawodów w Radkowie to z pewnością nie jedyne atuty tej imprezy. Dodatkowo w tym roku, Garmin Ultra Race ponownie znalazł się na liście biegów kwalifikacyjnych do Ultra-Trail du Mont Blanc. Do zdobycia będzie łącznie aż 8 punktów, o które powalczą biegacze rywalizujący na: 81 km (4 punkty), 53 km (3 punkty) oraz 24 km (1 punkt)!

Jak co roku każdy kto ukończy dowolny dystans w ramach Garmin Ultra Race zasiądzie na tronie jako #królGUR lub #królowaGUR.

Kingrunnera tworzą biegacze. Dodaj swój artykuł.

pozostałe artykuły