Wiosna, wiosna, ach to ty…

Trail Run, 5.04.2018

Powoli budzimy się z zimowego snu, za nami mroźne, długie i mozolne ładowanie akumulatorów. Najbliższy weekend zapowiada się z prawdziwie wiosennie. Słoneczna aura i miłe ciepłe powietrze zapraszają nas wesoło na trailowe zawody. W najbliższych dniach czeka nas istny wysyp biegowych imprez terenowych. Oto kilka z nich, gdzie się widzimy na trasie?

100 miles of Istria

Dystanse od 41 km do tytułowych 100 mil. Góry, słońce, ciepło kwietniowej Chorwacji. Czy czegoś więcej potrzeba do szczęścia ultrasa?

Marathon des Sables

250 km w 6 dni po piaskach Sahary. Ekstremalna zabawa dla wybrańców – nie tylko bardzo dobrze wytrenowanych herosów, ale i z grubym portfelem. Samo wpisowe to ok. 3400 Euro.

Kierunek Ultra Hańcza’18

Ultra to nie tylko góry. Malownicze 63 km po Suwalskim Parku Krajobrazowym przyciągnie z pewnością nie tylko ostrych ścigantów, ale też sporą grupę chcących podziwiać piękno krajobrazu.

Patagonia Run

Kolejny kwietniowy bieg z cyklu UTWT. 100 mil i ponad 8000 m przewyższenia sprawdzą wytrzymałość i wytrenowanie nawet najmocniejszych zawodników. Piękna i piekielnie trudna wycieczka biegowa. Dla prawdziwych twardzieli.

Sztafeta Górska

Międzynarodowa Sztafeta Górska po najpiękniejszych terenach Broumovskich Sten oraz Parku Narodowego Gór Stołowych. Do wyboru 3 x 20+ lub solo ok. 73 km.

III. Maraton Pieszy Przedwiośnie

76 km wokół Świętokrzyskiego Parku Narodowego z blisko 2000 m przewyższenia. Trasa przebiega przez oznakowane szlaki turystyczne PTTK oraz odcinki oznakowane przez organizatorów. Nawierzchnia jest zróżnicowana: asfalt, drogi utwardzone, dukty i ścieżki leśne.

Władca Pierścienia

Pierwsza edycja Władcy Pierścienia, czyli biegu po pięknym krajobrazowo szlaku pętli rowerowej dookoła Poznania (Murowana Goślina – Kostrzyn – Kórnik-Mosina – Stęszew – okolice Tarnowa Podgórnego). Długość całej trasy to około 168 km, czyli najbardziej klasyczny dystans ultramaratoński. Dla mniej zaawansowanych Drużyna Pierścienia (sztafeta, 8 odcinków po 15-28 km).

Perły Małopolski – Skała

Na otwarcie sezonu 2018 Perły Małopolski zapraszają do Ojcowskiego Parku Narodowego. Koronny dystans (długi) to ok. 20 km i blisko 400 m podbiegów.

Wieliszewski Crossing – Wiosna

Jak co roku Wieliszew i okoliczne miejscowości za sprawą najbardziej rozbieganego wójta w Polsce Pawła Kownackiego zarażają coraz więcej osób aktywnym spędzaniem wolnego czasu. Crossing to całodzienna sportowa zabawa dla całej rodziny. Ścigamy się na rowerach (2 pętle), biegamy, dopingujemy dziecięce zmagania, są też tacy którzy po dwóch okrążeniach na rowerze, dokładają do tego szybkie 12,5 km na własnych nogach!

Kingrunnera tworzą biegacze. Dodaj swój artykuł.

pozostałe artykuły