Wiemy już gdzie odbędą się Mistrzostwa Polski w Biegach Górskich 2024?

Cały świat, 31.10.2023

Po raz kolejny w Szczawnicy podczas Pieniny Ultra Trail rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski w Biegach Górskich. To tu na trzech dystansach zawodnicy będą mogli zdobyć kwalifikacje na Mistrzostwa Europy, które odbędą się we francuskim Annency w dniach 31.05.-2.06.2024 roku.

Dziś organizatorzy Pieniny Ultra-Trail® potwierdzili informacje, że podczas 11. edycji ich imprezy odbędą się Mistrzostwa Polski na trzech dystansach:
- Lubań Vertical: PZLA Mistrzostwa Polski w Biegu Górskim Vertical
- Hardy Rolling: PZLA Mistrzostwa Polski w Biegu Górskim Mountain Classic
- Wielka Prehyba: PZLA Mistrzostwa Polski w Biegu Górskim Short Trail
 
Mistrzostwa Polski będą jednocześnie eliminacjami do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy odbywające się w Annecy we Francji w dniach 31.05.-2.06.2024 roku.
 
Dodatkowo, na trasie Palenica Trail (bez statusu MP) rozegrane zostaną eliminacje do reprezentacji Polski w kategorii U20 (Junior Mountain Classic).
 
Szczegółowe informacje i regulaminy Mistrzostw Polski pojawi się niebawem, o czym będziemy Was informowali. 
 
Przypominjmy ubiegłoroczna impreza, łącząca kilka dystansów MP w jednym miejscu, spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem samych zawodników, jak i publiczności. Cieszy zatem fakt, że po raz kolejny będziemy mogli oglądać zmagania najlepszych górali w kwietniowy weekend (19-21) w Szczwanicy.
 
Zapisy na wszystkie dystanse Pieniny Ultra-Trail® rozpoczną się 7.11 (wtorek) 
 
Szczegółowe informacje dotyczące biegów znajdziecie na stronie: www.pieninyultratrail.pl 

Pozostałe artykuły