VII ZUK już niebawem

Karpacz, 6.11.2019

6 listopada (to dziś) ruszyły zapisy na Zimowy Ultramaraton Karkonoski. To memoriał Tomka Kowalskiego, który zginął w 2013 roku podczas zimowej wyprawy na Broad Peak.
To już siódma edycja biegu, który rozgrywany jest na dystansie 54 kilometrów. Meta oraz centrum zawodów znajdują się w Karpaczu. Trasa przebiega przez cały grzbiet Karkonoszy, gór, które zimą są nie tylko wyjątkowo piękne, ale i bardzo wymagające. Warunki pogodowe w ubiegłym roku okazały się tak ciężkie, że trasa musiała zostać skrócona do 21 km. Było naprawdę ekstremalnie. Organizatorzy liczą na to, że pogoda w 2020 roku będzie bardziej łaskawa, ale wszystko okaże się przed samym biegiem.

Zdjęcia: materiały organizatora ZUK

Co roku do udziału w biegu jest dużo więcej chętnych niż dostępnych miejsc. Podobnie może być również przy siódmej edycji. O tym, kto pobiegnie w marcu w ZUK-u prawdopodobnie zadecyduje losowanie. Bieg na przestrzeni kilku już lat zyskał miano wyjątkowej imprezy, jak podkreślają uczestnicy. Niestety w biegu może wziąć udział tylko 400 zawodników. Najważniejszą kwestią jest zapewnienie bezpieczeństwa na trasie, ale Organizatorzy podkreślają, że utrzymanie kameralnego rodzinnego klimatu, a co za tym idzie wyjątkowej atmosfery wydarzenia, jest dla nich równie ważne.


Chętnym do udziału w biegu przypominamy, że aby móc przystąpić do zapisów trzeba wykazać dwa ukończone biegi górskie na dystansie minimum maratonu. To wyjątkowy wymóg, który podyktowany jest głównie kwestiami bezpieczeństwa na zimowej, trudnej trasie.


Data biegu to 7 marca 2020. Zapisy potrwają  do 12 listopada.

Link do zapisów: https://plus-timing.pl/zgloszenia/zuk-karpacz-2020/ 

Więcej informacji na stronie: www.ultaramaratonkarkonoski.pl

Aby dobrze poczuć klimat imprezy zobaczie jeszcze kilka zdjęć!

Kingrunnera tworzą biegacze. Dodaj swój artykuł.

pozostałe artykuły