ULTRAPRZESILENIE

Cała Polska, 30.05.2019

Najbliższy weekend to istne ultraszaleństwo. W kraju i zagranicą szykuje się wiele ciekawych imprez z przedrostkiem „ultra” lub „górski”. Poniżej kilka propozycji, z których, jesteśmy o tym przekonani, przywieziecie moc wrażeń i wspomnień, piekące czwórki oraz "krok pingwina". Czerpcie radość z biegania i obdarzajcie wszystkich wokół pozytywną energią!

Zdjęcie główne: Jacek Deneka/Ultralovers

Etapowa Triada

Niewiele jest takich biegów w Polsce, kiedy w weekend możecie zaliczyć kilka pasm górskich. Etapowa Triada zapewnia zwiedzanie w biegu Gorców, Pienin i Beskidu Sądeckiego. Start wszystkich etapów z Krościenka nad Dunajcem. Zapowiada się naprawdę ciekawa impreza. Do wyboru trasy ULTRA, MARATON i INTRO.

Zdjęcie: Tomek Duma
Zdjęcie: Tomek Duma

https://etapowatriada.pl/

 

Rykowisko Ultra Trail

To już piąta edycja ultrabiegania wokół Pojezierza Gostyńskiego. Jak lubisz leśne ścieżki, obcowanie z przyrodą i szybkie biegowe ścieżki, to Rykowisko jest dla Ciebie. Startując z Gorzewa, możesz zmierzyć się z trasami 108, 72, 36 km.

Zdjęcie: Andrzej Ziółke Fotografia

http://ryko.run/

 

DYMNO czyli Długodystansowy Rajd na Orientację

Każdy wielbiciel biegania z mapą wie co to jest DYMNO i z czym się to wiąże. Z dziennikarskiego obowiązku tylko przypomnimy, że rywalizacje są w dwóch głównych kategoriach. Piesza na dystansach 50 km i rowerowa na 150 km. Te kilometry to tylko w przybliżeniu, ile tak naprawdę nabiegacie, zależy od waszej, tytułowej, orientacji i sprawnego wybierania kolejnych punktów kontrolnych do zebrania.

Zdjęcie: FB organizatora

http://dymno.pl

 

Monte Kazura de Lux

Jeśli myślicie, że w Warszawie i to jeszcze na Kabatach nie da się zrobić biegu, który sponiewiera Was jak nie jedna prawdziwa górska wyrypa, to zobaczcie, co przygotowała dla Was ekipa Napieraj.pl i ojciec dyrektor Krzysztof Dołęgowski. Na znanej chyba wszystkim stołecznym ultrasom Górce Kazurce w Dzień Dziecka będziecie mogli sprawdzić swoje wytrenowanie, moc drzemiącą w nogach i wydolność płuc. Szczegóły w linku poniżej.

Zdjęcie: Karolina Krawczyk

https://www.facebook.com/montekazura/

 

Zakopiański Weekend Biegowy z Sokołem

Tej imprezy chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. „Marduła” to obiekt westchnień i niekiedy przekleństwo niejednego górskiego ultrasa. Trasa VIII Mistrzostw Polski w Biegach Wysokogórskich Skyrunning to ok. 30 km i blisko 2 tys. metrów przewyższenia i to w najpiękniejszych zakątkach Tatr. Ale cały weekend to jeszcze dwa biegi: Bieg Sokoła i Bieg Zamojskiego, które w komplecie dają naprawdę mocne górskie napieranie.

Zdjęcie: Jacek Deneka Ultralovers

http://www.biegisokole.pl/

 

PIEKŁO PÓŁNOCY

To debiutant na naszej ultramapie. Organizatorzy postanowili sobie za punkt honoru, aby pokazać ultrasom, że na północy też można się ostro sponiewierać. Czekają na Was wzniesienia morenowe, morze, plaża, Puszcza Darżlubska, Wysoczyzna Żarnowiecka, klify nadmorskie, Zatoka Pucka, tereny bagniste i polodowcowe. Zbiegi i podbiegi. Czyli sporo tego, co lubicie, aby się sfatygować po drodze. Czekają na Was trasy 21, 75 i 140 km.

Zdjęcie: FB organizatora

https://www.facebook.com/pieklopolnocy/

ULTRA-TRAIL® MAŁOPOLSKA 2019

To nie jest zwykły bieg, to prawdziwy Festiwal Biegów! Na start w Bazie Szkoleniowo-Wypoczynkowej “Lubogoszcz” trzeba umieć trafić, ale jak już trafimy to...

W śodku lasu wpadamy na super organizację od Fundacji 4 Alternatywy i całe spektrum trailowego biegania. Dla największych twardzieli UTM 240, gdzie na 240 km czeka na Was ponad 14 000 m przwyższeń. Kolejne ultra dystanse to 172, 105, 64, 45 km. Dla mniej wytwałych organizator przygotował jeszcze UTM35 i UTM10 oraz UTM170 na raty.

Zdjęcie: Robert Zabel

https://ultratrailmalopolska.pl

Kingrunnera tworzą biegacze. Dodaj swój artykuł.

pozostałe artykuły