UltraPark Weekend - nowe wydarzenie w polskim ultra!

Pabianice, 28.03.2019

Już za niecałe trzy miesiące (w dniach 7-9 czerwca) odbędzie się w Pabianicach wydarzenie pod nazwą „UltraPark Weekend”, w ramach którego zostaną rozegrane:

11. Mistrzostwa Polski w biegu na 100 km,

bieg 48-godzinny,

ultramaraton na dystansie 50 km.

Organizatorem całego wydarzenia jest Pabianicki Klub "O Co Biega", który działa już od kilku lat, organizując m.in. Pabianicki Bieg Niepodległości.

Jesteśmy przede wszystkim grupą zgranych i znających się od lat przyjaciół, uprawiających najróżniejsze sporty i mających rozmaite pasje - mówi Piotr Kardas, dyrektor UltraParku. - , Jesteśmy bardzo wdzięczni Polskiemu Związkowi Lekkiej Atletyki za wyróżnienie i wydanie zgody na organizację tegorocznych PZLA Mistrzostw Polski w biegu na 100 km. Są to pierwsze tego typu mistrzostwa w historii naszego miasta i zrobimy wszystko, aby nie były ostatnie.
UltraPark Weekend odbędzie się w leżącym na obrzeżach miasta Parku Wolności. Trasa zawodów to atestowana, asfaltowa pętla o długości 1535,16 m. Każdy z biegów posiada atest PZLA.


Supermaraton 100 km i rozgrywane w jego ramach 11. Mistrzostwa Polski mężczyzn i 4. Mistrzostwa Polski kobiet na dystansie 100 km zaplanowano na 8 czerwca, start biegu o godzinie 8:00. Limit uczestników „setki” to 100 osób, a na wszystkie biegi, wchodzące w skład UltraPark Weekend – 200 osób. Przypomnijmy, że w mistrzostwach kraju mogą być klasyfikowani tylko zawodnicy posiadający licencję PZLA.

Start biegu UltraPark 48h zaplanowany jest na 07 czerwca o godz.10:00, natomiast uczestnicy Ultramaratonu 50 km wystartują dzień później, 08 czerwca o godz.10:00.


UltraPark Weekend ma oczywiście swoich ambasadorów. To znane postacie z biegowego świata ultra. Poniżej przedstawiamy UltraPark Team:
Milena Grabska-Grzegorczyk (drużynowa medalistka Mistrzostw Europy i Świata w biegu 24-godzinnym – Zdobyła złoto na Mistrzostwach Europy w Albi (2016) i Timisoarze (2018) oraz srebro na Mistrzostwach Świata w Belfaście (2017), Paweł Żuk (pierwszy Polak, który ukończył w Atenach bieg na 1000 mil a tym samym z wynikiem 14 dni 20 godzin 2 minut i 26 sekund ustanowił rekord Polski w tym wyjątkowym wyzwaniu), Piotr Stachyra (dwukrotny, aktualny Mistrz Polski na dystansie 100km) i Jacek Będkowski (Brązowy medalista Mistrzostw Polski na dystansie 100 km w 2017 roku).

Link do zapisów:
http://ultrapark.pl/#zapisy

Kingrunnera tworzą biegacze. Dodaj swój artykuł.

pozostałe artykuły