TSP DIY czyli The Speed Project z Los Angeles do Las Vegas ulicami Warszawy

Cały Świat, 02.09.2021

Wyścig sztafet z całego świata, w którym w stolicy Polski bierze udział drużyna adidas Runners Europe już w najbliższy weekend. Bieg wystartuje 4 września o godzinie 13:00 i potrwa 29 h 51 min na najpopularniejszych ścieżkach biegowych w Warszawie.

TSP DIY, czyli zdecentralizowana odsłona The Speed Project, to rywalizacja 6-osobowych sztafet biegowych z całego świata, których zadaniem jest pokonanie jak największej liczby kilometrów w 29 godzin i 51 minut. Skąd właśnie taki limit czasu? Dokładnie tyle wynosi aktualny rekord pokonania trasy Los Angeles – Las Vegas, na której rozgrywany był oryginalny wyścig.

The Speed Project w wersji stacjonarnej był niezwykle interesującą, a jednocześnie urzekającą w swojej buntowniczej prostocie formułą wyścigu, dotykającą samej esencji biegania. W myśl zasady #NORULES – żadnych zasad, jedynym zadaniem dla uczestników było przedostać się w jak najkrótszym czasie z Santa Monica w Los Angeles do samego Las Vegas. Przebieg rywalizacji międzynarodowej reprezentacji adidas Runners z innymi drużynami można prześledzić w dedykowanym filmie dokumentalnym, gdzie widać ogrom tego przedsięwzięcia, a także niesamowite emocje, towarzyszące jego uczestnikom.

W 2020 roku wyścig przyjął formę wirtualną, w której udział brać mogą osoby z całego świata. Dosłownie, ponieważ członkowie drużyn nie muszą nawet mieć ze sobą fizycznego kontaktu, istotnym jest jedynie limit czasu i warunek, że w danej chwili mierzony jest czas tylko jednej osoby, zatem przekazywanie sztafetowej pałeczki również przeniosło się do świata wirtualnego. W roku 2020 zawodnicy biegli przez 31 h 15 min. Wynik ten odpowiadał ówczesnemu rekordowi trasy Los Angeles – Las Vegas. Podczas zeszłorocznej rywalizacji rekord został poprawiony i wynosi obecnie 29 h 51 min, co stanowi tegoroczny limit czasowy. Cel? Przebiec w tym czasie 548 km lub więcej.

W tym roku ulicami Warszawy pobiegnie drużyna adidas Runners Europe, w skład której wejdą 2 biegaczki i 4 biegaczy, reprezentanci AR Zurich, AR Barcelona, AR Paris i AR Copenhagen oraz Martyna Wiśniewska i Piotr Bętkowski z AR Warsaw. Drużyna rywalizować będzie nie tylko o jak najlepsze miejsce w klasyfikacji generalnej TSP DIY, ale także w ramach wewnętrznych mistrzostw drużyn adidas Runners. Równolegle z drużyną europejską, do walki z tym wyjątkowym wyzwaniem stanie również lokalna reprezentacja adidas Runners Warsaw.

Bieg rozpocznie się w tym samym momencie na całym świecie, a start w Warszawie wypada na godzinę 13:00 w sobotę 4 września. Uczestnicy biegać będą po otwartych przestrzeniach miejskich, nie będzie zabezpieczonej trasy. Centrum operacyjnym w dniu wydarzenia będzie baza adidas Runners Warsaw, w której zorganizowana będzie strefa wypoczynku dla biegaczy, bufet, a także opieka fizjoterapeutów.

Przez 29 godzin i 51 minut biegacze będą poruszać się w 3 strefach – na Bulwarach Wiślanych między Pomnikiem Syrenki a Centrum Olimpijskim, wokół Stadionu Narodowego, a także w Parku Skaryszewskim. Przez cały czas trwania biegu, w bazie adidas Runners Warsaw na Solcu, na pełnych obrotach działać będzie sztab specjalistów, dbających o jak najlepsze przygotowanie i regenerację biegaczy pomiędzy poszczególnymi zmianami. Na miejscu czeka ich między innymi opieka fizjoterapeutów, bufet z odżywkami oraz specjalnym menu, stworzonym przez dietetyka sportowego, czy strefa relaksu, w której będą mogli się przespać.

Członkowie drużyny adidas Runners Europe będą mieli okazję pobiec w najnowszej odsłonie modelu adizero adios Pro 2. Model ten miał swoją premierę w czerwcu, a już w sierpniu pomógł rekordzistce świata w półmaratonie – Peres Jepchirchir, w zdobyciu złotego medalu Igrzysk Olimpijskich na dystansie pełnego maratonu.

adizero adios Pro 2 w nowej kolorystyce dostępne będą między innymi w sklepie internetowym adidas a także w Sklepie Biegacza od 2 września.   

Kingrunnera tworzą biegacze. Dodaj swój artykuł.

pozostałe artykuły