Trening z Marcinem Świercem na licytacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

28.01.2022

Indywidualny godzinny trening z Marcinem Świercem, a do tego autograf rekordzisty świata w maratonie Eliuda Kipchonge? Połącz przyjemne z pożytecznym i weź udział w licytacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

Jeden z lepszych polskich biegaczy ultra, zdecydował się wystawić na aukcję WOŚP wspólny trening z tym, kto wylicytuje najwyższą kwotę dla Orkiestry. Hasłem 30. już finału jest „Przejrzyj na oczy. Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci”.

Kto nie chciałby odbyć godzinnego treningu na terenie Krakowa z Marcinem? To zapewne pytanie retoryczne. To jednak nie wszystko - partner techniczny Marcina - marka Coros Polska - zorganizowała zdjęcie z oryginalnym autografem Eliuda Kipchonge - rekordzisty świata w maratonie z Berlina 2018 r. (czas 2:01:39)

Link do lidytacji treningu z Marcinem znajdziecie tutaj

Obaj sportowcy są żywymi legendami swoich dyscyplin, z wieloma rekordami i wygranymi w prestiżowych zawodach.

Eliud Kipchoge to m.in.:

  • Aktualny rekordzista świata w maratonie (42,195 km) z czasem 2:01:39 h (Maraton Berliński, 2018 r.).
  • Jedyny w historii biegacz, który w czasie biegu na dystansie maratonu osiągnął czas poniżej dwóch godzin - 1:59:40 h (INEOS 1:59 Challenge, Wiedeń, 2019 r.) - co uchodzi za nieoficjalny rekord świata.
  • 4-krotny medalista igrzysk olimpijskich, w tym dwukrotny zdobywca złota na dystansie maratonu (Rio de Janeiro’ 2016 oraz Tokio’ 2021)
  • 2-krotny medalista Mistrzostw Świata w biegu na 5 000 m (złoto - Paryż, 2003 oraz srebro - Oska, 2007).
  • 8-krotny zwycięzca maratonu w ramach World Marathon Majors oraz 4-krotny zwycięzca całej serii, obejmującej sześć największych i najbardziej znanych maratonów na świecie (Tokio, Boston, Londyn, Berlin, Chica-go, Nowy Jork).

Marcin Świerc to w kolei jeden z najwybitniejszych polskich biegaczy na dystansach ultra – multimedalista Mistrzostw Polski i laureat wielu prestiżowych biegów ultramaratońskich na całym świecie. W jego bogatym portfolio sukcesów znajduje się m.in. zwycięstwo w biegu TDS (122 km; 2018 rok) oraz drugie miejsce w biegu CCC (99 km; 2017 rok) - oba rozgrywane podczas legendarnych zawodów UTMB we francuskich Alpach.

O innej ciekawej nagrodzie do wylicytowania w ramach WOŚP - dniu z ratownikami TOPR - pisaliśmy tutaj

Kingrunnera tworzą biegacze. Dodaj swój artykuł.

pozostałe artykuły