Redakcja KR

SPRZĘT NA BUGT

10.08.2023

Nie ulega wątpliwości, że w trakcie długiego biegu potrzebujemy dobrego i sprawdzonego sprzętu. Bieg Ultra Granią Tatr to nie krótka wycieczka do lasu, lecz najbardziej wymagający i najtrudniejszy bieg w Tatrach, dlatego poniżej prezentujemy kilka sprawdzonych rozwiązań, które pomogą wam poskromić BUGT. Dobre wyposażenie nie przebiegnie za nas zawodów, ale zdecydowanie może nam w tym pomóc.

Materiał zebrał: Mateusz Knap

Dynafit ULTRA 12 VEST

Kamizelka biegowa – przede wszystkim zwróć uwagę na to, jak układa się na ciele i czy nie powoduje dyskomfortu podczas biegu. Dopasowanie oraz możliwość regulacji po bokach to ważne elementy, które docenimy po wielogodzinnym wysiłku. Przetestuj rozkład kieszonek, by dokładnie wiedzieć, gdzie spakowane są batony, żele czy opaska na głowę. Rozplanowanie plecaka pozwoli zaoszczędzić cenne minuty podczas biegu i oszczędzi sporo stresu podczas szukania zaginionego batona. Warto przeznaczyć jedną kieszonkę w plecaku lub spodenkach na opakowania po żelach i batonach, by nie zgubić śmieci, sięgając po jedzenie. Jeśli planujesz zabrać na trasę kije biegowe, przetestuj ich montaż do plecaka.

Dynafit ULTRA 2in1 Shorts

Spodenki – jeden z najprostszych i zarazem najważniejszych elementów wyposażenia na długie biegi górskie. Od ich działania będzie zależał twój komfort przez cały czas trwania zawodów. W trakcie letnich biegów w wysokich temperaturach ważnym elementem spodenek są wewnętrzne dopasowane nogawki zapobiegające ocieraniu się o siebie ud. Niezależnie od tego, jak dużą kamizelkę bierzesz ze sobą, spodenki wyposażone w kieszonki pozwolą utrzymać odpowiedni porządek i zorganizowanie sprzętu. Jeśli spodenki posiadają wygodną wkładkę, na treningu przetestuj bieg w bieliźnie oraz bez niej, by sprawdzić, w której sytuacji twoje ciało lepiej reaguje.

Dynafit ALPINE Wind JKT

Kurtka przeciwwiatrowaniezbędny element wyposażenia na większości biegów w górach o charakterze alpejskim. Oprócz wymogów regulaminu jest to jeden z bardziej przydatnych gadżetów, jaki możemy mieć przy sobie. Minimalizm pozwoli zaoszczędzić cenne gramy, a kurtka sama w sobie zapewni ochronę w razie pogorszenia pogody i chłodnego wiatru na graniach. Zwróć uwagę, czy kurtka ma wszytą kieszonkę, do której da się ją spakować, pozwoli to zmniejszyć jej objętość do minimum.

Dynafit ULTRA 100

Buty chyba najważniejszy element wyposażenia, jaki zabieramy ze sobą na trasę każdego biegu. Nie ma tutaj złotego środka i każdy musi znaleźć swój ulubiony typ i model buta biegowego. Czym kierować się przy wyborze? W przypadku biegów tatrzańskich zwróć uwagę na gumę, która zapewni dobre trzymanie na skale, a także na ochronę stóp. Zbiegi między skałami i luźnymi kamieniami mogą okazać się bolesne dla stóp, dlatego odpowiednie zabezpieczenie palców to ważna sprawa. Na długim biegu wsparcie stopy w postaci dodatkowej amortyzacji zdecydowanie poprawi twój komfort podczas kolejnych kilometrów.

Pełną ofertę produktów Dynafit znajdziecie w sklepie firmowym Dynafit: Zakopane, Krupówki 36.

Pozostałe artykuły