PODEJMIJ WYZWANIE - MOUNTOPIA GROSSGLOCKNER ULTRA TRAIL

Cały Świat, 15.05.2019

Do wszystkich miłośników trail runningu: DYNAFIT kontynuuje kampanię “Twoja Mountopia to nasza misja”. Tegoroczna letnia edycja cieszącego się dużą popularnością konkursu marki skierowana jest do wszystkich ambitnych biegaczy górskich marzących o w najdłuższych dystansach. Szósta odsłona Mountopii wystartowała 14 maja 2019 i podobnie jak w poprzednich latach DYNAFIT pomoże zwycięzcom zrealizować wielki sportowy cel. Tym razem czworo szczęśliwców pozna smak dystansu ultra w jednym z najpiękniejszych górskich regionów w Austrii: razem z zawodnikiem DYNAFIT Klausem Gösweinerem będą oni mieli dwa dni, by uporać się z liczącą 110 kilometrów w tym 6500 metrów przewyższenia trasą legendarnego biegu Grossglockner Ultra Trail (GGUT). W programie jest pokonanie dwóch dystansów ultra w wymagającym górskim terenie, jeden po drugim. Projekt zostanie w pełni zorganizowany przez DYNAFIT oraz partnerów konkursu - GORE® i PrimaLoft®. Marka pomoże także uczestnikom w treningach przygotowawczych oraz wyposaży ich od stóp do głów w niezbędny sprzęt, odzież i obuwie, by jak najlepiej poradzili sobie oni na trasie.

14 maja 2019 wystartowała „Mountopia GGUT”, czyli szósta edycja popularnego konkursu DYNAFIT - eksperta w dziedzinie górskich sportów wytrzymałościowych. Sportowcy z całego świata w dobrej dyspozycji fizycznej mają czas do 4 czerwca 2019, by zgłosić swój udział w konkursie i spróbować spełnić marzenie o pokonaniu ultramaratonu. Jedyny warunek: uczestnicy nie mogą posiadać umowy sponsorskiej. Ze wszystkich zgłoszeń panel jurorów składający się z profesjonalnych zawodników i ekspertów w dziedzinie sportów górskich wybierze 20 finalistów – 10 mężczyzn i 10 kobiet, którzy następnie w trwającej od 18 czerwca do 9 lipca rundzie finałowej rozgrywanej na stronie DYNAFIT za pomocą aplikacji trackingowej będą musieli wykazać się zaangażowaniem i determinacją, by udowodnić, że to właśnie oni zasługują na wygraną i udział w wyzwaniu Mountopia GGUT. 23 lipca jurorzy ogłoszą czworo zwycięzców (dwóch mężczyzn i dwie kobiety), którzy staną przed szansą spełnienia swojego wielkiego marzenia w sierpniu 2019 roku po zakończeniu oficjalnych zawodów GGUT.

 

Grossglockner Ultra Trail to wyjątkowe przeżycie: 110 kilometrów i 6500 metrów przewyższenia czynią ten bieg jednym z najtrudniejszych, ale też najatrakcyjniejszych w kalendarzu alpejskich biegów ultra. Jego trasa w znacznej części pokrywa się z tak zwanym “Glockner Circuit” – szlakiem dookoła Grossglocknera (3798 m n.p.m.), najwyższego szczytu Austrii. Linia startu i mety znajduje się w Kaprun w regionie Pinzgau kraju związkowego Salzburg. Trasa zlokalizowana w Parku Narodowym Wysokich Taurów prowadzi biegaczy przez trudny teren i wymaga siły zarówno fizycznej, jak i psychicznej. Zwycięzcy konkursu zmierzą się więc z niezwykle ambitnym wyzwaniem, w którego realizacji pomoże im znający trasę jak nikt inny Klaus Gösweiner – pierwszy zawodnik na mecie Großglockner Ultra Trail w 2015 i 2017 roku. W okresie przygotowawczym będzie on służyć uczestnikom swoją wiedzą, udzielając ważnych porad i pomagając w treningu.

Ultramaraton w górach to Twoje marzenie? DYNAFIT pomoże Ci je spełnić! Konkurs ruszył 14 maja 2019 – zgłoś się już dziś!

Spróbuj swoich sił jak Iga Ługowska i Michał Dzieniszewski, którzy dotarli do finałów dwóch ostatnich edycji mierząc się z zawodnikami z 51 krajów.

Twoja Mountopia to nasza misja! W konkursie może wziąć udział każdy pasjonat sportów górskich, który nie posiada umowy sponsorskiej. Rejestracja oraz więcej informacji dot. regulaminu i zasad uczestnictwa w konkursie dostępne są na http://www.dynafit.com/mountopia

#Speedup - Mountopia GGUT czeka na Ciebie!

Mountopia GGUT / Harmonogram konkursu

14 maja – 4 czerwca 2019       - Przyjmowanie zgłoszeń

18 czerwca – 9 lipca 2019       - Runda finałowa

23 lipca 2019                         - Ogłoszenie zwycięzców

23 sierpnia - 25 sierpnia 2019 - Mountopia GGUT

 

Zeszłoroczna czwórka finalistów wygądała jak na grafice poniżej. Prawda, że wyglądają na normalnych śmiertelników? Wam też może się udać!

Kingrunnera tworzą biegacze. Dodaj swój artykuł.

pozostałe artykuły