Biegacz amator

Początek ultra jesieni, czyli gdzie biegać w listopadzie

Cała Polska, 26.10.2021

Co prawda kalendarzowa jesień potrwa jeszcze do 21 grudnia, gdzie zagości u nas już prawdziwa zima. Ale niech nie zwiedzie was „złota polska jesień”, czasem na trasie, w środku nocy, przy padającym deszczu i temperaturze w okolicach 2-3 stopni, można porządnie zmarznąć.

Zdjęcie główne: UltraLovers / Piekło Czantorii

Lament Świętokrzyski - 13.11.2021. 

Jak początek, to na pierwszy ogień zapraszamy na szybki wypad w Góry Świętokrzyskie. Po raz kolejny ekipa z Fundacji RNRS zaprasza na Lament Świętokrzyski. 13 listopada śmiałkowie powalczą na dwóch dystansach 84 i 37km. Do zwiedzania w biegu będą pasma Łysogórskie i Jeleniowskie. Co prawda zapisy zakończyły się już dawno, ale organizatorzy z pewnością przygarną zagubionych wolontariuszy. Może ktoś skusi się na szybki wypad z Warszawy, to tylko 2 i pół godzinki?

Gorlicki Bieg Górski - 14.11.2021.

Co prawda, Gorlicki Bieg Górski to nie dystans ultra, ale piękno Beskidu Niskiego potrafi urzec, tak, że będziecie tu wracać i wracać… Jak wiemy od dobrze poinformowanego źródła, zapisać się jeszcze można, więc jak ktoś zakończył już posezonowe roztrenowanie, to proszę rozważyć start na 24km w Wysowej-Zdrój. Ostatnio, w 2019 roku, ostre ściganie urządzili sobie panowie Kacper Kościelniak, Piotr Biernawski i Robert Faron, więc zapewnić możemy, że nudy na trasie nie będzie.

Borecka Łękuk Trail - 20.11.2021. 

A może chcecie uciec, tak naprawdę daleko od wszystkiego, gdzie jest cisza, spokój… biegacze, przyjazna atmosfera, dużo uśmiechu i Festiwal Piwa? Premierowa edycja biegu Borecka Łękuk Trail to trzy dystanse 11, 21 i 50km. Wszystko to wokół Folwarku Łękuk znajdującego się w sercu Dzikich Mazur, w otulinie Puszczy Boreckiej nad urozmaiconym brzegiem jeziora Łękuk, gdzie według raportu Instytutu Ochrony Środowiska oddychamy najczystszym powietrzem w Polsce. Tuż obok królują żubry (około 90 sztuk), których jest więcej niż mieszkańców Łękuka Małego (63 osoby). Jak ktoś wróci, to chętnie poznamy wrażenia.

 ŁOMOT - 21.11.2021.

Jak organizatorowi się nudzi to na koniec sezonu potrafi wymyślić ŁOMOT, czyli wisienka na sadystycznym torcie, gwóźdź do trumny, dobicie konających, jednym słowem: solidny łomot, który spuści wam na koniec sezonu w listopadzie organizator Rykowiska. Zaprasza więc na trasę gdzie będzie wyżej, szybciej i trudniej. Ponad 21 kilometrów, podczas których będziecie się modlić o płaski odcinek.

PIEKŁO CZANTORII - 19-20.11.2021. 

Na koniec, listopadowe crème de la crème czyli Piekło Czantorii! W zasadzie nie ma co przedstawiać imprezy, gdzie naprawdę mocne ultraski i mocni ultrasi płakali na finałowym podejściu pod Czantorię Wielką. Jako, ze „stara trasa” była „stara” i chyba zbyt łatwa, to od 2019 roku organizator postarał się o nowe ich wersje. Trzy pętle Przepierona to 71,3km i +5780m, dwa kółka Pierona oferuje 47,7km i +4130m, raz zakręcicie się na trasie Bestyji i nabiegacie 24,3km wraz z 2210m przewyższenia.

Mało wrażeń? Wrócimy niebawem z propozycjami na grudniowe długie wieczory.

Prawdopodobnie najbardziej aktulany kalendarz biegów ULTRA i TRAIL znajdziecie tu!

Kingrunnera tworzą biegacze. Dodaj swój artykuł.

pozostałe artykuły