Redakcja KR

PHILIPS GO TAA7607 - test słuchawek z przewodnictwem kostnym

01.12.2023

Wzięliśmy pod lupę aktualnie najnowszy i najbardziej zaawansowany model słuchawek o otwartej konstrukcji ze sportowej serii PHILIPS GO. Podobnie jak inne słuchawki z przewodnictwem kostnym, nie zasłaniają uszu tylko opierają się na uchu, a przetworniki przylegają do kości policzkowych. Taka konstrukcja pozwala na słuchanie muzyki lub prowadzenie rozmów podczas uprawianie sportu lub wykonywania codziennych czynności, jednocześnie będąc w kontakcie z otoczeniem.

PIERWSZE WRAŻENIA

Słuchawki Philips TAA7607BK to nie pierwszy model open-ear tej marki, ale z pewnością najbardziej dopracowany i pozycjonuje się w kategorii premium. Kryje w sobie kilka praktycznych rozwiązań, które je wyróżniają w porównaniu do innych testowanych przez nas modelami i mogą spodobać się osobom trenującym na zewnątrz zimową porą.

Pierwsza rzecz, mają stosunkowo długi pałąk okalający głowę i dużym łukiem oplatają uszy. Dla osób o dużym obwodzie głowy to dobra wiadomość, bo słuchawki powinny im dobrze siąść. Jeśli masz raczej małą głowę musisz liczyć się z tym, że tylni pałąk na szyję będzie bardziej wystawał. Ma to swoje plusy, bo jest lepiej widoczny i poprawia bezpieczeństwo podczas poruszania się po zmroku. Na całej jego długości jest pociągnięty pasek światła LED. Świeci w kilku trybach: migającym i stałym światłem. Biegając, wędrując lub jeżdżąc rowerem po zachodzie słońca docenisz taką możliwość. Sterowanie diodami LED jest bardzo proste za pomocą aplikacji Philips Headphones lub przycisku na opasce.

PRAKTYCZNE FUNKCJE

Jeśli chodzi o przyciski na słuchawkach, to należy się duży plusik dla projektantów Philips. Bardzo intuicyjnie zostały rozplanowane na urządzeniu, co ułatwia kontrolę różnych funkcji z poziomu słuchawek. Dodatkowo wystają na tyle, że bez problemu trafisz w nie palcem podczas ruchu.

Po sparowaniu słuchawek poprzez Bluetooth, możesz połączyć się z dwoma urządzeniami jednocześnie. Pozwala to na przykład na słuchanie muzyki na telefonie i otrzymywanie powiadomienia o treningu ze swojego zegarka. Podwójny mikrofon z redukcją szumów minimalizuje zakłócenia z zewnątrz podczas rozmów. Szum wiatru czy otaczający nas hałas nie powinien być irytujący dla rozmówcy. Indeks szczelności IP66 oznacza, że można śmiało używać ich nawet podczas deszczu i są odporne na pot oraz zanieczyszczenia z otoczenia.

Model Philips TAA7607BK działa przez 9 godzin na jednym ładowaniu.  W ciągu 1 godziny naładuje się całkowicie, a gdy jest taka potrzeba by przedłużyć działanie, to wystarczy 15 minut, by uzyskać dodatkową godzinę odtwarzania.

Więcej o słuchawkach Philips znajdziesz na philips.pl

Sprawdź ofertę na mediaexpert.pl

Pozostałe artykuły