Biegacz amator

OCH RUN ze znakiem Magazynu ULTRA

20.02.2023

W kalendarzu biegów górskich pojawił się nowy bieg OCH RUN - Festiwal Szybkich Biegów Górskich w Gorcach i Beskidzie Sądeckim. Szykuje się ściganie na czterech dystansach od 5 km do 42 km. Każdy start odbywa się z innego miejsca, o innej godzinie, ale cel za to jest jeden - wieża widokowa na szczycie Lubania, tam czeka na zawodnika meta i medal finiszera. Tu będą we w miarę podobnym czasie zbiegali się zawodnicy ze wszystkich dystansów? To oznacza 4 razy więcej emocji w jednym czasie. Konwencja wydaje się być bardzo ciekawa. Nas kusi by sprawdzić, to na własnej skórze.

Data: 20 maja 2023
Miejsce zawodów: Ochotnica, Gorce i Beskid Sądecki
Tekst: Ania Lis
Zdjęcia: OCH RUN

Konwencja wydaje się być bardzo ciekawa. Cztery trasy zawodów poprowadzone są szlakami turystycznymi PTTK, z których rozpościera się niezapomniany widok na panoramę Tatr, Babią Górę, Beskid Wyspowy, Pieniny i szczyty Beskidu Sądeckiego. Niesamowite widokowe doznania na górskie grzbiety. Kto biegnie po rekord napewno ucieszy się z wielu zbiegów na trasie, trochę mniej z podbiegów, ale przecież to połączenie nierozerwalne. Na pierwszy rzut oka wygląda, że jest tu wszystko co powinno biegacza zadowolić i dodać zastrzyk adrenaliny. 

OCH co za trasy

Trasa OCH 42 startuje w Jaworkach. Szykuje się mocne wyzwanie, co widać po liczbach - 2750 m do góry.  Trasa w większości prowadzi po szczytach Beskidu Sądeckiego. Podejścia, zbiegi, trawersy, stromizny i leśne ścieżki - wszystko, co biegacze lubią! Tu się nie odpoczywa, tylko biegnie szybko lub trochę wolniej. Limit jest łaskawy i Ci biegacze co wolą dłużej być na trasie, też są tu mile widziani. 

→ OCH 42; ok. 43,5 km i +2750/-2140 m przewyższenia, start godzina: 7.00, Jaworki, limit czasu 10 godz.

OCH RUN 43,5 km
OCH RUN 42 km

Trasa OCH 21, to półmaraton z górką. Start w Łącku wzdłuż Dunajca, potem wspinaczka na Okrąglicę i całe pasmo grzbietu Suchego Gronia (Koziarz). Na górze, jeszcze przed zbiegiem do Tylmanowej nie wolno zapomnieć o szybkim spojrzeniu na przełom Dunajca. Wiosna będzie już w pełni. Organizator obiecuje, że ten widok zapamiętacie na zawsze. Końcóweczka, ostatnie kilometry, prowadzą już tylko pod górę, aż do upragnionej mety.

→ OCH 21; ok. 22 km i +1830/-980 m przewyższenia, start godzina: 10.00, Łącko, limit czasu 6 godz.

OCH RUN 22 km
OCH RUN 21 km

Trasa OCH 13 to miła biegowa wycieczka, profil pokazuje, że nogi tu nie będą chciały się zatrzymać. Wbieg na górkę, by zaraz zbiec z niej beztrosko w dół. Wspaniała przygoda górskiego biegania. poprowadzona fragmentem Głównego Szlaku Beskidzkiego.

→ OCH 13; ok. 13,5 km i +750/-370 m przewyższenia, start godzina: 11.00, Przełęcz Knurowska, limit czasu 4 godz.

OCH RUN 13 km
OCH RUN 13 km

Trasa OCH 5,5 im mjr. Józefa Chlipały „Lubańskiego” to bieg lub marsz tylko pod górę. Najkrótsza trasa co nie ma zbiegów, nie ma zejść to prawdziwa wspinaczka po medal.

→ OCH 5,5; ok. 5,5 km i +740/-20 m przewyższenia, start godzina 12.00, Ochotnica Dolna,limit czasu 2 godz.

OCH RUN 5,5 km
OCH RUN 5,5 km

 Zapisy otwarte do wyczerpania limitu miejsc.

Bez względu na pogodę szykuje się piękna wiosna w Gorcach! 

https://biegiwochotnicy.pl/och-run-wiosna/zapisy/

Partnerzy:

Kingrunnera tworzą biegacze. Dodaj swój artykuł.

pozostałe artykuły