Natalia Tomasiak, Bartosz Gorczyca, Piotr Hercog czyli Team Petzl Polska

Polska, 12.05.2018

Gdy trzy tygodnie temu prezentowaliśmy Wam polskie Teamy Biegowe, chyba nikt nie przypuszczał, że pojawi się nowy gracz na naszym trailowym podwórku.

Team Petzl Polska od razu wbiega z biegaczami przez duże B!

Wczoraj do Teamu Petzl Polska dołączyła Natalia Tomasiak. Każdy kto choć trochę interesuje się górskimi biegami Natalię zna doskonale. Ale, że wiedzy nigdy za wiele…

Zdjęcie główne: Jacek Deneka

Natalia Tomasiak

Zdjęcie: Konrad Rogoziński

Młoda, utalentowana i bardzo ambitna biegaczka z Krynicy Zdrój, położonej w malowniczym Beskidzie Sądeckim. Aktualnie mieszka, pracuje i promuje aktywny tryb życia w Krakowie. Trenuje biegi górskie zaledwie od 4 lat, ale już może się pochwalić niesamowitymi sukcesami. W swoim zacięciu sportowym sięga wysoko (dosłownie!): w 2016 roku, jako pierwsza Polka uczestniczyła w zawodach Pucharu Świata Skyrunning Extreme i została V zawodniczką klasyfikacji generalnej. Reprezentantka Polski, powołana przez Polski Związek Lekkiej Atletyki na Mistrzostwa Świata w Trailu oraz Mistrzostwa Europy w Skyrunningu. Jedna z najlepszych biegaczek górskich w Europie. Śmiało i z powodzeniem sięga po nowe wyzwania, jakimi są zawody skiturowe. Od 2016 roku reprezentuje barwy Salomon Suunto Team. Od tego roku także polski Team Petzl.

Więcej (link).

Natalia to swoista wisienka na trailowym torcie Teamu Petzl Polska, który tworzą też panowie.

Bartosz Gorczyca

Pochodzi z małej miejscowości Skołyszyn na Podkarpaciu. Pierwsze kroki w sporcie stawiał po ukończeniu gimnazjum. Treningi odbywał w okolicznym klubie ULKS Technik Trzcinica pod okiem trenera Tomasza Wojtasa, który dostrzegł jego talent podczas wojewódzkiej gimnazjady, gdzie Bartosz wygrał bieg na 1000m. Późniejsze ukierunkowanie na jego koronną dyscyplinę 3000m z przeszkodami pozwoliło mu zdobyć brązowy medal Mistrzostw Polski w tej dyscyplinie. Los, a także jego dalsze wybory kierowały go na co raz dłuższe dystanse. Obecnie biegacz w drużynie Salco Garmin Team, od 2018 r. również członek Teamu Petzl Polska.

Więcej (link).

Piotr Hercog

Zdjęcie: Piotr Dymus

Piotr jest utytułowanym biegaczem i multisportowcem, trenerem a także organizatorem renomowanych biegów górskich. Od 10 lat niezmiennie startuje w teamie Salomon Suunto.

Biegacz o niesamowitym dorobku, wielu tytułach i nadal podnoszący sobie poprzeczkę kolejnych wyzwań. Plany na rok 2018 świadczą o tym, że Piotr jest także człowiekiem pełnym fantazji i nieustraszonym poszukiwaczem coraz ciekawszych projektów, nie tylko biegowych. Próba pobicia rekordów Szlaku Sudeckiego i Wielkiej Korony Tatr, to tylko preludium. Prawdziwym wyzwaniem będzie przebiegnięcie 238 mil na MOAB Endurance Run przez pustynię, kaniony i dwa pasma górskie Parku Narodowego Canyonlands i Arches w Utah – USA. A jakby tych wyzwań było mało, Piotr planuje z końcem roku towarzyszyć Piotrowi Pustelnikowi w odkrywczym projekcie wyznaczenia nowej, polskiej drogi na Biegun Południowy. Droga prowadzić będzie przez Góry Transantarktyczne i będzie to pierwsza taka próba przejścia.

Szalone plany? Nas jednak nie zaskakują – mówimy przecież o Piotrze Hercogu.

Więcej (link).

O co chodzi z tym Petzlem opowiada Agnieszka Śmiałek - marketing Petzl Polska

Marka Petzl posiada od zawsze swój team międzynarodowy - społeczność zrzeszającą najlepszych sportowców z różnych krajów i dziedzin (m.in. wspinaczka, alpinizm, speleologia, bieganie itp. więcej tutaj ). Ponadto działa lokalnie - w każdym kraju, posiadającym agenta lub dystrybutora istnieją krajowe team'y, skupiające wybitnych, rodzimych sportowców - ambasadorów marki w danym kraju. Rola ambasadorów jest niezwykle ważna - są łącznikiem miedzy marką z użytkownikiem w danym środowisku. Nie tylko stanowią wzór do naśladowania, ale też swoją postawą sportową oraz osiągnięciami inspirują i motywują do rozwoju, i pokonywania własnych barier. Dokładnie o tym mówi motto marki Petzl: Access The Inaccessible.

Tworzenie lokalnego team'u Petzl było i  jest procesem. Z racji, że marka jest bardzo specjalistyczna, wywodzi się i kojarzy w pierwszym rzędzie ze sportami górskimi - dlatego na początku trzon polskiego team'u przez lata stanowili wspinacze i przewodnicy górscy - Maciek Ciesielski i Michał Król. Kolejno przyszedł czas na podjęcie współpracy ze sportowcami z branży przemysłowej - grupą RATBOC, w skład której wchodzą Bartosz Baran, Szymon Ciemnicki i Damian Węglarz - technicy dostępu linowego reprezentujący nas podczas zawodów przemysłowych.

czołówka BINDI - materiały producenta

Trzecią, poza sportami górskimi i przemysłem, silną gałęzią marki Petzl jest oświetlenie. Historia powstania latarek czołowych sięga lat 60-tych i czasów Ferdynanda Petzl'a, kiedy projektowane były one pod kątem speleologii, a następnie rozpowszechniane w kolejnych dziedzinach outdooru. Petzl opracowywał także rozwiązania dedykowane specjalnie dla biegaczy. Proponowane modele są projektowane i testowane pod kątem użycia przez tą wymagającą grupę odbiorców. M.in. wprowadzona na rynek w 2013 roku, przełomowa latarka NAO - która inteligentnie zarządza światłem podczas biegania. Ten rozwój stale postępuje - obecnie czekamy na premierę kolejnej nowości dla biegaczy: mini-latarki czołowej Bindi, którą testował sam Kílian Jornet Burgada.

Między innymi ów trend skierowany w stronę rozwijających się stale sportów biegowych, a także oczekiwana premiera Bindi były impulsem do podjęcia decyzji o zawiązaniu biegowej reprezentacji Petzl, zwłaszcza, że z częścią tych sportowców współpracowaliśmy już wcześniej. Od tego roku oficjalnie reprezentują nas Piotr Hercog, Bartosz Gorczyca i od niedawna - Natalia Tomasiak - pierwsza dziewczyna w team'ie. Każdy z tych sportowców jest dla nas ważny i wyjątkowy. I cieszy nas podjęta z nimi współpraca.

Kingrunnera tworzą biegacze. Dodaj swój artykuł.

pozostałe artykuły