Najnowsze wydanie Magazynu ULTRA#34

Cały Świat, 12.04.2021

Od dziś w kioskach, empikach i wybranych salonach prasowych, od przed chwili dostępne na platformie Publio i Virtualo - nowe ULTRA nr 34.

Jesteście ciekawi, co dla Was przygotowaliśmy?

 

 

Zdjęcie na okładce: Piotr Dymus Fotografia

Kwiecień srecień, to przeplata... My w nowym numerze też trochę przeplatamy. Więc na progu wiosny dostaniecie też nieco zimowych klimatów, ale po kolei!

Tworzyliśmy ten numer z zamiarem poświęcenia większej uwagi kobietom. To właśnie panie stanowią 40% naszych prenumeratorów, a w biegach trailowych i ultra notujemy znaczny wzrost uczestniczek. Co prawda kalendarzowy Dzień Kobiet za nami, ale w ULTRA będzie trwał aż do kolejnego numeru. Więc co?

Kasia Wilk, nasza bohaterka poprzedniej okładki, rozmawia z Barbarą Prymakowską, 78-letnią nauczycielką WF, brylującą w każdym biegu ultra, w którym bierze udział, w kategorii K60. Wychodzi z tego piękna opowieść o kobiecie, która idzie przez życie z tarczą, pogodnie i za nic mając sobie przeciwności. Chapeau bas!

Oddaliśmy też miejsce na łamach innym ULTRA-kobietom – organizatorkom, wolontariuszkom, aktywistkom, kobietom biznesu oraz propagatorkom biegania i zdrowego życia. Każda inna, każda z innymi celami i priorytetami, pokazują, że piękno ludzi tkwi w różnorodności :) Wśród innych wywiadów mamy też rozmowę z Magdaleną Gorzkowską, biegaczką, która odnalazła się w górach wysokich, oraz Rickim Gatesem, amerykańskim biegaczem zwanym "poetą trailu".

ZDROWIE. Pisaliśmy Wam ostatnio o rekonwalescencji po COVID-19, dlatego też tym razem przypominamy tekst dr. Łukasza Małka o sercu biegacza. Ważna lektura także w kontekście ewentualnych powikłań. Uważajcie na siebie i dbajcie o serducho. Pochylamy sie także nad typowo kobiecymi sprawami i oddajemy głos trenerce, biegaczce, mamie i fizjoterapuetce uroginekologicznej, Adze Kruszewskiej-Senk, która pisze o mięśniach dna miednicy.

KĄCIK ŻYWIENIOWY. Yerba mate – wszystko, co chcielibyście wiedzieć, ale boicie się zapytać. I owsianka – jak skomponować ją tak, żeby dawała prawdziwego kopa?

TRENING. Kasia Solińska pokazuje jak skutecznie wykonywać podbiegi, Tomek Sawczyn bierze pod lupę biologiczne predyspozycje kobiet i mężczyzn, by stworzyć z nich ultrasa idealnego.

SHOPPING! Nie zabraknie też nowości na rynku – obuwniczych (dużo!) i odzieżowych. Zwłaszcza panie znajdą tu coś dla siebie, bo z myślą o nich przyjrzeliśmy się bliżej stanikom sportowym.

W kąciku z testami czekają na Was opinie naszych testerów o: ASICS Gel Trabuco 9, La Sportiva Mutant oraz New Balance 1080v11.

Zabierzemy Was razem z Marcinem Frejem na wyspę wiecznej wiosny, Maderę, a Krzysiek Dołęgowski pokaże Wam, jak bardzo po macoszemu sport traktował kobiety w tekście o Eleanor Adams-Robinson, i – at least but not last – dwie fotorelacje przybliżą Wam zimowe wyczyny Romana Ficka i Rafała Kota. Janek Nyka zabiera nas w zimowe Tatry Wysokie, a Piotrek Dymus – na GSB.

Życzymy Wam dobrej lektury, idziemy topić kolejną marzannę (któraś musi zadziałać, cholera!) i szykować nowy numer ;)

Prenumerata ULTRA dostępna tu: www.sklep.kingrunner.com

Kingrunnera tworzą biegacze. Dodaj swój artykuł.

pozostałe artykuły