James Artur Kamiński
Biegacz amator

Najnowsze wydanie Magazynu ULTRA#33

Cały Świat, 12.02.2021

Od dziś w kioskach, empikach i wybranych salonach prasowych, od przed chwili dostępne na platformie Publio - nowe ULTRA nr 33.

Jesteście ciekawi, co dla Was przygotowaliśmy?

Nowy rok i pierwszy tegoroczny numer starego, dobrego ULTRA trafia w Wasze ręce. Na okładce Kasia Wilk ‒ dla nas objawienie ubiegłego sezonu biegów górskich. Dzięki wspólnemu wypadowi na skitury poznacie bliżej tę zadziorną zawodniczkę. Kaśka jest dla nas też ucieleśnieniem siły. Idealnie się złożyło, bo siła to temat przewodni tego numeru.

Kamil Klich zaproponuje kilka ćwiczeń, które wzmocnią gorset biegacza, fizjolog dr Tomasz Sawczyn wyjaśni nam, czym jest mięsień i jakiego rodzaju mięśnie przydatne są w biegach długodystansowych. Michał Jagusiak, czyli Pan Jagoda zabawi się natomiast w mentora, który rozliczy Was z noworocznych postanowień, a może inaczej  podpowie, co zrobić, by może z lekkim opóźnieniem, ale jednak je zrealizować.Dietetyk Marta Naczyk (tylko proszę się nie śmiać) zajrzy Wam w jelita i sprzeda kilka patentów na to, jak je wytrenować, by biegać szybciej. Słyszeliście o treningu jelita? Nie? To musicie to nadrobić.

Krzysiek Dołęgowski w Legendach ultra odgrzebał historię Greka Yannisa Kourosa, którego rekord w 24-godzinnym biegu na bieżni próbował niedawno pobić Kilian Jornet. Cóż to był za gość! O Yannisie mówimy oczywiście.Tym razem nie zabraknie też tematów sprzętowych. Zrobiliśmy szybki przegląd kijów do biegania. Przeprowadziliśmy też test porównawczy małych termosów. Ciepła herbatka z cytryną po bieganiu to przecież to, co lubi chyba każdy. Dlatego empirycznie sprawdziliśmy, jak „maluchy” trzymają temperaturę na mrozie. 

A jak o zimnie mowa, to sporo poczytać będziecie mogli Wimie Hoffie. O jego metodach ostatnio było głośno z powodu kilku poważnych incydentów. Wszystko trzeba robić z głową. Może zatem warto nie tylko poznać historię tego faceta, jego techniki, lecz na wyższe poziomy wtajemniczenia wchodzić tak, jak zrobiła to nasza redakcyjna koleżanka  wybierając się na obóz pod okiem doświadczonego trenera. Dla ocieplenia klimatu zabierzemy Was na Peloponez. W końcu biegowa turystyka to to, co kochamy wszyscy.

A! I przez kilka najbliższych numerów będziecie mogli śledzić przygotowania i sezon Patrycji Bereznowskiej  w tym numerze podzieli się z Wami tym, jak buduje swoją bazę biegową.

Miłej lektury.Kingrunner ULTRA Team.

Wersja papierowa do nabycia w sieci Empik w całej Polsce, dobrych salonach prasowych (Relay, Inmedio), Natural Born Runnerssklep-napieraj.pl

Nie zapominajcie też o naszym sklepiku

Pozostałe artykuły