Biegacz amator

Mamy nową imprezę biegową w Górach Stołowych. 17 września zadebiutuje Garmin Ultra Race!

Warszawa, 28.01.2016

Garmin Ultra Race to do wyboru trzy dystanse: 53 km, 25 km oraz 9 km, które zostaną poprowadzone przez Polskę i Czechy na terenie Gór Stołowych ze startem i metą nad zalewem w Radkowie.  Zapisy startują 1 lutego 2016 roku o godzinie 12:00 na www.ultrarace.pl

Garmin Ultra Race odbędzie się w dniach 17-18 września 2016 w Radkowie. Organizatorem biegu górskiego jest agencja eventowa LABOSPORT Polska.

„Wszystkie trasy zostały tak przemyślane, żeby zawodnicy mogli wystartować z tego samego miejsca, w którym później będą wbiegać na metę. To z pewnością ułatwi logistykę zawodnikom oraz kibicom, którzy będą mogli dopingować w jednym miejscu, a dzięki wielu atrakcjom jakie przygotujemy z pewnością nie będą się nudzić, gdy biegacze będą na trasie” - powiedział Marcin Florek z Labosport Polska.

Bieg kwalifikacyjny do UTMB

Startując w Garmin Ultra Race na dystansie 53 km, zawodnicy będą mogli uzyskać 3 punkty kwalifikacyjne do Ultra Trail du Mont Blanc, słynnego biegu wokół masywu Mont Blanc! Jedynym warunkiem dla uzyskania punktów będzie zmieszczenie w limicie czasu przewidzianym przez organizatorów biegu, który w tym roku wyniesie 10 godzin. 

„Zorganizowanie biegu kwalifikacyjnego do największej imprezy tego typu na świecie, to bardzo duże wyzwanie, które mobilizuje nas to do jeszcze cięższej pracy! Robimy wszystko, aby imprezę przygotować na najwyższym poziomie, a już niedługo ujawnimy kolejną niespodziankę jaką przygotowujemy dla fanów biegów ultra w Polsce” – dodaje Florek.

Zapisy

Na bieg będzie można się zapisać wypełniając formularz zgłoszeniowy dostępny na oficjalnej stronie zawodów. Formularz zapisów zostanie otwarty 1 lutego 2016 roku o godzinie 12:00, a pierwsze 200 osób będzie mogło skorzystać z promocyjnej opłaty startowej, która wynosi 50 zł!
Standardowa wysokość wpisowego dla poszczególnych dystansów wynosi:

  • 53 km - 120 zł
  • 25 km - 100 zł
  • 9 km - 80 zł

Dodatkowo imprezie będzie towarzyszyła strefa dla dzieci, z której bez opłat i bez ograniczeń będą mogli korzystać najmłodsi. 

Szczegółowe informacje można znaleźć na www.ultrarace.pl. Organizatorzy zapraszają również na fanpage imprezy na Facebooku, gdzie znajdziecie wiele ciekawostek związanych z Garmin Ultra Race.

 

Autorka informacji prasowej: 
Małgorzata Pryśko
tel.: 793 990 794
e-mail: malgorzata.prysko@labosport.pl 

Kingrunnera tworzą biegacze. Dodaj swój artykuł.

pozostałe artykuły