Letnia edycja CITY TRAIL na półmetku

Warszawa, 03.08.2015

W poniedziałek, 27 lipca rozpoczęła się letnia edycja CITY TRAIL – największego cyklu biegów w Polsce. Od poniedziałku, do piątku odbyło się 5 biegów, wszystkie na dystansie 5 km. Pierwszy tydzień sierpnia to 5 kolejnych imprez – w Bydgoszczy, Gdańsku, Olsztynie, Warszawie i Lublinie.

Wakacyjna odsłona CITY TRAIL to zapowiedź jesienno-zimowego cyklu Grand Prix, który rozpocznie się 13 września i potrwa do 20 marca. CITY TRAIL onTour – bo tak nazywa się letnia edycja – zakłada 10 biegów w 2 tygodnie, wszystkie na dystansie 5 km i w godzinach popołudniowych. Jak dotąd najwięcej biegaczy przyciągnęły zawody w Poznaniu, gdzie wystartowało 381 dorosłych biegaczy oraz 106 uczestników biegów dziecięco-młodzieżowych. W pięciu dotychczas zorganizowanych imprezach łącznie wzięło udział blisko 1250 osób. W CITY TRAIL onTour Junior frekwencja przekroczyła 350 zawodników.

Największym biegiem letniej odsłony CITY TRAIL zapowiadają się poniedziałkowe (3 sierpnia) zawody w Bydgoszczy. Na liście startowej jest 415 biegaczy oraz 110 dzieci, a zapisów można dokonać jeszcze w dniu biegu, w biurze zawodów.

W CITY TRAIL onTour na mecie każdych zawodów na biegaczy czekają medale oraz orzeźwiająco-regenerujący bufet – woda, izotonik, arbuzy, banany oraz ciastka. Najlepsi – zarówno w klasyfikacji OPEN, jak i kategoriach wiekowych – otrzymują nagrody od marek Salomon i Etixx. Pula nagród na każde miasto to 6 tys. zł.

Harmonogram drugiego tygodnia cyklu wygląda następująco:

  • Bydgoszcz (03.08)
  • Gdańsk (04.08)
  • Olsztyn (05.08)
  • Warszawa (06.08)
  • Lublin (07.08)

Start każdego z biegów odbywa się o godz. 19:00. O 17:00 pracę zaczyna biuro zawodów, a od 17:30 rozgrywane są zawody dla dzieci i młodzieży.

Zapisy i opłaty startowe

Elektroniczne ZAPISY na CITY TRAIL onTour są zamykane na cztery dni przed każdym biegiem. W tej chwili panel elektronicznych zapisów działa jeszcze tylko dla Lublina. Jeśli ktoś nie zdążył zapisać się przez internet – nic straconego – zawsze można dopisać się do listy startowej w biurze zawodów w dniu biegu. Opłata startowa to 25 zł – w przypadku opłacenia startu za pomocą panelu elektronicznego lub 35 zł – podczas zapisów w dniu zawodów. W przypadku zawodów dla dzieci i młodzieży opłata startowa wynosi 5 zł bez względu na termin płatności.

Szczegółowe informacje oraz trasy biegów znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku. 

(informacja prasowa)

Kontakt:

 

Justyna Grzywaczewska, tel.: 691 82 12 42

e-mail: media@citytrail.pl

 

Kingrunnera tworzą biegacze. Dodaj swój artykuł.

pozostałe artykuły