Biegacz amator

Krajna Adventure Race

Krajna, 21.06.2022

Orientuj się. Wyciśnij ostatnie dni wakacji i spróbuj nowego wyzwania - IX edycja Krajna Adventure Race. Przygoda jakiej nie znałeś. Przygotuj się na cztery dyscypliny jedna po drugiej.

foto: Piotr Oleszak

Kiedy? 20 sierpnia Jaki dystans? 80 km, Trasa? rowerem lub w formie multidyscyplinarnej. Może się wydawać, że to takie proste, jednak na wstępie dostajesz mapę. Są to bowiem zawody na orientację. Czyli samo jej posiadanie to połowa sukcesu. Musisz jeszcze wiedzieć jak ją odczytać, co oznaczają konkretne kreski, kółka, wyrysowane linie. To dla niektórych może już na początku okazać się sporym wyzwaniem. Termin zawodów to końcówka sieprnia, więc jest jeszcze sporo czasu, by zdobyć tą umiejetność. Krajna Adventure Race to dystans ultra. Limit jaki dają na jego pokonanie organizatorzy to 11 godzin, zaliczając przy tym 25-30 punktów kontrolnych.

Brzmi jak wyzwanie? Zdecydowanie. Spróbuj, bo warto. 

Rajd rowerowy - indywidulanie pokonaj trasę i dotrzyj na metę zaliczając przy tym wymagane punkty kontrolne. Pokonujesz trasę drogami szutrowymi, leśnymi lub takimi o których nie pomyśłabyś, że da się nimi przejechać. Może się okazać, że przez jakiś czas rower bedziesz musiał mozolnie pchać. Pamiętaj jednak, że z każdym krokiem jesteś bliżej mety. 

Rajd przygodowy na orientację - to start w dwuosobowym teamie.

Jeśli poza bieganiem lubisz pływać openwater, pływać kajakiem, jeździć na rowerze to są właśnie te zawody w których sprawdzisz się łącząc wszystkie te dyscypliny. Dodatkowo pod presją czasu i zmęczenia dowiesz się jak reagujesz na rozwiązywanie zadań specjalnych przygotowanych przez Organizatora na punktach kontrolnych. 

 

Rajd zaczyna się przeprawą przez jezioro Sławianowskie. Na czym tylko chcesz. Wpław, na materacach, w łapkach pływackich lub płetwach. Celem jest drugi brzeg. Kolejny etap to biegowy półmaraton na orientację. Podczas trzeciego nogi odpoczną, ale ręce zrobią swoje czyli 11 kilometrów wiosłowania kajakiem. Na koniec rowerowe zwiedzanie urokliwych lasów. A pomiędzy dyscyplinami musisz zaliczyć punkty z zadaniami.

Zobacz zeszłoroczną relację z Krajna Adventure Race. Wejdź na stronę  www.krajnaar.pl po więcej informacji. Zapisy wciąż otwarte.

 

 

Team Kingrunner Ultra też dołącza się do wyzwania i wystawia swoje dwie reprezentacje. Z kim się widzimy? 

Kingrunnera tworzą biegacze. Dodaj swój artykuł.

pozostałe artykuły