Kaszubskie ciekawostki

Kaszuby, 13.03.2019

Startujący w najdłuższym dystansie Kaszubskiej Poniewierki będą mieli okazję dość dokładnie poznać Kaszuby, ale jeśli wybieracie się na krótszy dystans, zabierzcie ze sobą na start rodzinę. Będzie okazja poznać lepiej ten piękny region, my polecamy kilka Kaszubskich atrakcji.

Tekst: Monika Wierzba-Krygiel

Zdjęcia: Piotr Dymus/Kaszubska Poniewierka, Muzeum Kaszubski Park Etnograficzny, Kazimierz Rolbicki/gazeta.pl

Dla śmiałków, zdobywców tuż obok mety Poniewierki znajduje się do zdobycia Wieżyca, najwyższy szczyt pasu nizin od Atlantyku aż po Ural. Wiedzieliście o tym?


Kajakarze odnajdą się na licznych rzekach, na słynnej pętli wokół jezior raduńskich i wyjątkowym szlaku elektrowni wodnych na Raduni.
Legendy, historię i tradycyjną architekturę regionalną przekazaną współczesnym językiem odkryjecie w Skansenie we Wdzydach Kiszewskich. Tu z pewnością wasze najmłodsze pociechy nie będą się nudzić.


Potrzeba wam więcej mocy? Odwiedźcie kamienne kaszubskie kamienne kręgi w Odrach, niesamowite miejsca kumulujące dobrą energie. A może dla startujących będzie okazja "złapać" odrobinę naturalnego doładowania?


Znacie zamek średniowieczny wyborowany w latach 90 XX wieku? Jeśli nie koniecznie wybierzcie się do Łapalic zobaczyć największą samowolę budowlaną regionu.
Nie bez przyczyny Kaszuby nazywane są Szwajcarią albo Beskidem kaszubskim. Chcecie wiedzieć czemu? Wpadnijcie z rodzinami i przekonajcie się sami.

Więcej o Kaszubskiej Poniewierce:

www.kaszubskaponiewierka.pl

www.facebook.com/kaszubskaponiewierka

Kingrunnera tworzą biegacze. Dodaj swój artykuł.

pozostałe artykuły