II Bieg Czterech Generałów - zapowiedź

Warszawa, 9.09.2015

Już 20 września w Nowym Dworze Mazowieckim odbędzie się II Bieg Czterech Generałów na dystansie 10 kilometrów. To doskonała okazja, by bieganie połączyć ze zwiedzaniem, bo odbywający się na terenie Twierdzy Modlin Bieg Czterech Generałów to najprawdziwszy bieg z historią w tle!

Bieg Czterech Generałów [informacja prasowa]

Twierdza Modlin, malowniczy zakątek położony u zbiegu Wisły i Narwi, jest oddalony od Warszawy tylko o 30 km. Jest z nią także doskonale skomunikowany miedzy innymi dzięki sąsiedztwu międzynarodowego lotniska. Twierdza i jej fortyfikacje były świadkiem wielu wydarzeń z historii Polski.
 
Powstała ona w czasach napoleońskich, następnie rozbudowana w czasach carskich, dzisiaj stanowi jeden z największych tego typu zabytkowy kompleks wojskowy na świecie. Budynek koszar cytadeli, stanowiący jednocześnie wewnętrzne mury twierdzy, ciągnie się na długości 2250 m i jest znany jako najdłuższy tego typu budynek w Europie.

Twierdza była czterokrotnie broniona, ostatnio przez bohaterską polską załogę przed wojskami hitlerowskimi we wrześniu 1939 r. Jej zabudowania, ze względu na swój historyczny surowy charakter, stanowią dzisiaj atrakcyjną scenografię dla produkcji filmowych. Tutaj powstawały sceny m.in. do Pana Tadeusza, CK Dezerterów, Kilera, Bitwy Warszawskiej 1920 r. oraz wielu seriali. Jest też często odwiedzanym miejscem przez miłośników historii i militariów.

Nazwa Bieg Czterech Generałów inspirowana jest nazwiskami historycznych patronów głównych ulic, którymi prowadzi trasa biegu. Wiedzie ona w całości po asfaltowej nawierzchni, na dwóch 5-kilometrowych pętlach, po terenie Twierdzy Modlin. W pierwszej edycji biegu wzięło udział ponad 300 biegaczy, zaś w tym roku przewiduje się, że na starcie stanie nawet 600 uczestników. Biegowi towarzyszyć będą liczne imprezy o charakterze rozrywkowym oraz inscenizacje historyczne. Dla wielu uczestników będzie to nie tylko okazja do poprawienia wyniku na 10 km, ale także szansa, aby zobaczyć to pełne historii miejsce z najbliższej odległości oraz spędzić w milej rodzinnej atmosferze wrześniowe niedzielne przedpołudnie. Zapisy na Bieg Czterech Generałów trwają do 15 września.

Więcej informacji na stronie biegu.
Link do zapisów znajduje się tutaj.
Kontakt: info@biegczterechgeneralow.pl

Kingrunnera tworzą biegacze. Dodaj swój artykuł.

pozostałe artykuły