Biegacz amator

Hu! Hu! Ha! Nasza zima zła!

Cały świat, 23.11.2017

Hu! Hu! Ha! Nasza zima zła!

Szczypie w nosy, szczypie w uszy

Mroźnym śniegiem w oczy prószy,

Wichrem w polu gna!

Nasza zima zła!

 

Na rozgrzewkę zobaczcie nasze propozycje zimowego biegania.

MARATON GÓRSKI LEŚNIK – ZIMA 2017

Gdzie: Szczyrk

Kiedy: 2.12.2017 r.

Dystans: 41 km

LEŚNIK  to cykl czterech maratonów i półmaratonów górskich na cztery pory roku w Beskidach. Każda odsłona to inny teren, przepiękne widoki, ciekawa trasa i możliwość sprawdzenia się na podobnym dystansie, ale w zupełnie odmiennych warunkach. Na zakończenie sezonu LEŚNIK – ZIMA, czyli bieg najszybszy z całego cyklu, poprowadzony w paśmie Klimczoka. Na dystansie ok. 43 km zrobicie 2486 m w górę!
Dodatkowe trasy: nadLeśnik – 66,5 km, półmaratonLeśnik – 26 km

www.maratongorski.pl

FB: https://www.facebook.com/maratongorski/

 

TRIADA ETAPOWY BIEG GÓRSKI

Gdzie: Krościenko nad Dunajcem

Kiedy: 6-7.01.2018 r.

Dystans: Triada Ultra 60 km (16+11+33)

Triada to bieganie etapowe. Krościenko nad Dunajcem to miejsce położone pomiędzy trzema pasmami górskimi. W sobotę rano biegamy w Gorcach, w sobotę wieczorem w Pieninach, a w niedzielę rano – po szlakach Beskidu Sądeckiego. Pod względem logistycznym sprawa wygląda bardzo prosto. Każdy start i meta znajdują się w Krościenku nad Dunajcem. Alternatywą dla nieultrasów jest Triada Maraton 45 km (16+11+18).

www.etapowatriada.pl/triada-zimowa

FB: https://www.facebook.com/Triada-etapowy-bieg-gorski

 

ZIMOWY PÓŁMARATON GÓR STOŁOWYCH

Gdzie: Karłów, Kudowa Zdrój

Kiedy: 20.01.2018 r.

Dystans: 21 km

Trasa Zimowego Półmaratonu Gór Stołowych prowadzi przez niezwykle urokliwe tereny Ziemi Kłodzkiej oraz Parku Narodowego Gór Stołowych. Tak zeszłoroczną edycję wspomina Oswald Rodrigo Pereira (Wild for Run): „Bieg odbiera siłę w nogach i głowie, bajkowa sceneria gór pokrytych grubą warstwą śniegu, podbiegi przyprawiające serce o łomot, dziarscy wolontariusze i kibice, schody na ostatnim kilometrze trasy i wspaniałe zwieńczenie biegu na Szczelińcu – mimo że wykańczające, już dziś pytam, kiedy ruszają zapisy na przyszłoroczny Zimowy Półmaraton Gór Stołowych?!”.

Dodatkowa klasyfikacja – nieoficjalne II Mistrzostwa Polski Alpinistów w Biegu Górskim.

www.maratongorstolowych.pl/zimowy-polmaraton

FB: https://www.facebook.com/MaratonGorStolowych

 

ZAMIEĆ

Relacja www.kingrunner.com

Gdzie: Szczyrk

Kiedy: 27.01.2018 r.

Dystans: 24 h/pętla 13,5 km

ZAMIEĆ to pierwszy w Polsce 24-godzinny górski ultramaraton zimowy.  Zawodnicy mają za zadanie pokonać jak największą ilość pętli: Baza–Skrzyczne–Baza, w ciągu 24 godzin. Organizator dopuszcza również rywalizację w zespołach dwuosobowych. Zwycięzcą jest zawodnik/zespół, który w ciągu 24 h pokona największą ilość pełnych pętli w najlepszym czasie. Aby zostać sklasyfikowanym, każdy zawodnik (także w zespole) musi zaliczyć co najmniej jedną pętlę.

ZADYMA  to młodsza siostra Zamieci, czyli jedna pętla o długości 13,5 km – opcja dla każdego!

www.zamiec.pl

FB:https://www.facebook.com/Zamie%C4%87-1427156634167661/

 

IV ZIMOWY MARATON BIESZCZADZKI

Gdzie: Cisna

Kiedy: 28.01.2018 r.

Dystans:  42 km

To jeden z niewielu biegów organizowanych przez Stowarzyszenie Bieg Rzeźnika, na który nie ma losowania i można spokojnie się zapisać. Trasa z Cisnej przez Żubracze, Roztoki i Strzebowiska potrafi nie tylko ukazać piękno i magię zimowych Bieszczad, lecz także zmusić do solidnego wysiłku. Kto był tu zimą, ten wróci bez wahania. A kto jeszcze nie próbował zimowego górskiego ścigania, niech przyjedzie do Cisnej pod koniec stycznia i przekona się, czy to dla niego ta „zabawa”.

Dodatkowo Zimowa Bieszczadzka Dycha.

www.maratonbieszczadzki.pl

FB: https://www.facebook.com/Zimowy-Maraton-Bieszczadzki-i-Zimowy-Bieg-Narciarski-Tropem-Wilka-840562529311855/

 

ZIMOWY FOREST RUN

Gdzie: Mosina

Kiedy: 3.02.2018 r.

Dystans: 22 km

Nie ma imprezy biegowej sygnowanej logo Poco Loco Adventure, która nie byłaby wyjątkowa. Tak też jest z Zimowym Forest Runem. 22 km gwarantują skondensowane wrażenia z Wielkopolskiego Parku Krajobrazowego oraz masę uśmiechniętych i radosnych osób. Jak jesteś z Wielkopolski to pozycja wręcz obowiązkowa w kalendarzu biegowym.

http://forestrun.pl/

FB: https://www.facebook.com/forestrunpl

 

ZIMOWY JANOSIK 45+KM – BEDZIES KWICOŁ

Gdzie: Zamek Niedzica

Kiedy: 17.02.2018 r.

Dystans: 48 km

Najdłuzsy, najlepsiejsy... Co będziemy wiela gadać… Pikna trasa, bardzo duzo łotwartych przestrzeni i sakremenckie widoki – od Tatrów aż po Beskidy!

Piękne krajobrazy, wymagająca trasa, ale i bardzo przystępne limity czasowe powodują, że jest to wręcz wymarzone miejsce na debiut dla wszystkich, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z bieganiem na dystansie ultra... zimą!

Dodatkowe trasy na 10 i 20 km.

www.zimowyjanosik.pl

FB: https://www.facebook.com/ultrajanosik

 

TRÓJMIEJSKI ULTRA TRACK

foto: Agnieszka Masiulaniec

Gdzie: Gdynia, Trójmiejski Park Krajobrazowy

Kiedy: 17.02.2018 r.

Dystans: 65 km

Zimowy bieg górski nad morzem. Tak, nad polskim morzem też są góry. Główny dystans (ponad 65 km) to przewyższenia ponad +/-1700 m, których niejeden bieg górski może pozazdrościć. Organizator biegu, Klub Maratoński Truchcik Łubianka, to grupa pasjonatów biegania, która zadba o wasze zmęczenie, piękne widoki i niezapomniane wrażenia. Gruba Piętnastka to opcja dla ścigantów lub mniej wytrwałych biegaczy.

Dodatkowa klasyfikacja - I Mistrzostwa Radców Prawnych i Aplikantów w Ultramaratonie.

tutrail.pl

FB: https://www.facebook.com/TrojmiejskiUltraTrail/

 

IV ULTRAMARATON NOWE GRANICE

Gdzie: Zielona Góra

Kiedy: 24.02.2018 r.

Dystans: 103 km

To już czwarta edycja Ultramaratonu wokół granic Zielonej Góry. Od 2015 r., kiedy miasto powiększyło swoje granice, uczestnicy mogą poznać zielonogórskie tereny takie jak Wzgórza Piastowskie czy Las Nadodrzański. Ultramaraton „Nowe Granice” nie jest skierowany tylko do biegaczy ultra. Poza zawodnikami biegnącymi indywidualnie cały dystans, mogą też  startować sztafety dwu- lub czteroosobowe, a także duatloniści solo lub w parach.

4 Punkty ITRA

www.nowegranice.pl

FB: https://www.facebook.com/nowegranice

 

ULTRA ŚLEDŹ PUSZCZY KNYSZYŃSKIEJ

Gdzie: Supraśl

Kiedy: 24.02.2018 r.

Dystans: 80 km

To już trzecia edycja zimowego biegania na Podlasiu. Pakiety na oba dystanse (80 i 50 km) rozeszły się dosłownie w kilka dni. Nie ma się czemu dziwić, gmina Supraśl urzeka gościnnością, piękną i wymagającą aurą oraz wykwintnymi daniami. Wśród uczestników poprzednich edycji nie ma chyba takich, którzy nie będą tu wracać, wystarczy raz zasmakować „śledziowego” biegania, aby wypatrywać z utęsknieniem zapisów na kolejną edycję.

ultrasledz.pl

FB: https://www.facebook.com/ultrasledz

 

ZUK - Zimowy Ultramaraton Karkonoski im. Tomka Kowalskiego

Relacja www.kingrunner.com 

Gdzie: Jakuszyce

Kiedy: 10.03.2018 r.

Dystans: 53,5 km

To już piąta edycja kultowego ZUK-a. Podczas pierwszej jeszcze niewielu śmiałków podejmowało się wspinaczki na Śnieżkę, przy akompaniamencie szalejącego wiatru, przeszywającego mrozu, śniegu po pas. Ultrasów z całej Polski przyciąga wspaniała atmosfera, magia zimowych Karkonoszy, przepiękne widoki i możliwość prawdziwej górskiej poniewierki. Aby móc wystartować, trzeba mieć szczęście w losowaniu i udokumentowane biegi kwalifikacyjne. Uwaga, w tym roku początek trasy będzie odrobinę inny niż dotychczas!

 www.ultramaratonkarkonoski.pl

FB: https://www.facebook.com/zimowyultramaraton/

Kingrunnera tworzą biegacze. Dodaj swój artykuł.

pozostałe artykuły