Biegacz amator

GDYBY NIE WIRUS, NIE MÓGŁBYM TEGO ZROBIĆ!

Myślenice, 28.03.2020

Jak wiecie, koronawirus to obecnie temat numer jeden na świecie. Z jednej strony żałuję, że akurat w takim czasie zaczynam ze swoim fanpage, a z drugiej - to właśnie dzięki wydłużającemu się pobytowi w domu, poczułem mocny bodziec do działania.

Trzeba umieć wyciągać wnioski z każdej sytuacji i znaleźć optymalne dla siebie rozwiązanie.

A co w przypadku, kiedy jest się profesjonalnym sportowcem, trenerem personalnym lub instruktorem fitness? 

Uwaga - dla Was to także dobry czas na wprowadzenie zmian w mediach społecznościowych. Co możecie zrobić, by fanpage przyciągał uwagę odbiorców mimo braku dotychczasowej aktywności? Mam dla Was 5 propozycji:

1️⃣ Nagrywajcie filmy lub lub organizujcie spotkania live z fanami - część z Was może nie zdawać sobie sprawy, że filmy i transmisje live mają potencjalnie najlepsze zasięgi. Wykorzystajcie czas w domu na nagranie poradnika - Jak dbać o formę w domu?, 3 ćwiczenia, które wykonasz bez przyrządów, a które poprawią Twoje wyniki, Jak się rozciągać, by uniknąć kontuzji? itd. Zróbcie live z fanami i pozwólcie im zadawać pytania związane z tym, co robicie. Możecie wcześniej wrzucić post z zapowiedzią i tam zapytać o temat lub działać zupełnie na żywo. Gwarantuję, że obie formy (oczywiście z ciekawą treścią) przykują uwagę odwiedzających.

2️⃣ Stwórzcie wyzwanie dla swoich fanów - ustalcie np. serię powtórzeń dla danego ćwiczenia, czas w jakim należy zrobić dane zadanie (np. codziennie 50 pompek przez 7 dni) i bawcie się razem z nimi. Zachęcajcie do publikacji zdjęć / filmów, na których fani będą ćwiczyć przez Was zainspirowani. By dodatkowo ich zmobilizować, możecie przygotować na koniec wyzwania niespodziankę. Jaką? Co powiecie na plakat z autografem? 

3️⃣ Dawajcie przykład i korzystajcie z popularnych hasztagów - na pewno większość z Was kojarzy #zostańwdomu albo co raz bardziej popularny wśród biegaczy - #biegamsam lub #biegamsama. Wystarczy wrzucić ciekawe zdjęcie z domowej kwarantanny opisane odpowiednim "#", by mieć szansę na największe zasięgi swoich materiałów. Jednak tutaj nie ma miejsca na błędy - jak trzeba zostać w domu, to zostajemy. Jak uświadamiamy fanów, że teraz trzeba biegać samemu - tak własnie robimy.

Przy okazji - wymyślenie trafnego hashtaga i wykorzystanie go w marketingu to dopiero korzyść! Tutaj ukłony dla społeczności Bieganie -

"Dzięki takiej postawie wspólnie zwiększamy świadomość wśród biegaczy, ale również przełamujmy stereotyp nieodpowiedzialnego środowiska. Mamy swoją pasję, ale jesteśmy świadomi i rozważni, dlatego biegamy sami!"

4️⃣ Dajcie się poznać "od kuchni" - pokażcie choć odrobinę swojego prywatnego życia, pokażcie, jak radzicie sobie w czasie koronawirusa, jak spędzacie czas z rodziną lub, pochwalcie się oglądanym właśnie serialem. Mogę się założyć, że zarówno Wy, jak i Wasi fani, mają wiele hobby oprócz ukochanych dyscyplin sportowych. Taki osobisty "backstage" na pewno przyczyni się do budowania relacji z fanami i pozwoli ich jeszcze bliżej poznać, co można wykorzystać w późniejszej komunikacji.

5️⃣ Zorganizujcie konkurs - w pełni sezonu zazwyczaj nie ma czasu na organizowanie dodatkowej rozrywki dla swoich fanów, a przecież oni na to zasługują. 
Wykorzystajcie krótką przerwę, przeglądnijcie ekwipunek w poszukiwaniu nagród dla uczestników (oczywiście promocja może być zorganizowana we współpracy z Waszymi sponsorami) i wystartujcie z konkursem! Takie działanie na pewno urozmaici Waszym fanom ten trudny okres i zapewni potrzebną rozrywkę.

Być może dla niektórych moje propozycje są banałami i stosujecie je już dawno - to bardzo dobrze! Trzymam kciuki za Wasz sukces!  

Kingrunnera tworzą biegacze. Dodaj swój artykuł.

pozostałe artykuły