Fundacja GOPR zbiera fundusze na sprzęt zimowy.

Cały świat, 03.11.2021

Podczas pandemii coraz więcej osób zaczęło uprawiać sporty zimowe w górach. Wzrosła liczba tak zwanych aktywności kwalifikowanych (skitouring, biegi górskie, ultrarunning, czy wspinaczka). Niestety często działania te są podejmowane bez odpowiedniego przygotowania. W efekcie ratownicy stają przed nowymi wyzwaniami podczas wielu akcji prowadzonych w niskich temperaturach. 

Podczas pandemii coraz więcej osób zaczęło uprawiać sporty zimowe w górach. Wzrosła liczba tak zwanych aktywności kwalifikowanych w górach (skitouring, ultrarunning, czy wspinaczka). Niestety często działania te są podejmowane bez odpowiedniego przygotowania. W efekcie ratownicy stają przed nowymi wyzwaniami podczas wielu akcji prowadzonych w niskich temperaturach. Dodatkowo zimą w górach popularne zrobiło się tzw. suche morsowanie i co za tym idzie coraz częstsza konieczność udzielenia szybkiej pomocy poszkodowanym.

Już od pierwszych minut akcji górskiej trzeba zadbać o bezpieczeństwo i komfort cieplny ratowanych. Na wiele z tych potrzeb GOPR nie jest w pełni gotowi sprzętowo. Dlatego Fundacja GOPR postanowiła zorganizować fundusze w formule crowdfundingu na serwisie zrzutka.pl ( https://zrzutka.pl/zimowa-akcja-gopr ). Dzięki temu, każdy może wesprzeć GOPR.

Ratownicy zbierają środki na nowoczesny sprzęt, który ma pomagać im w codziennej pracy w okresie zimowym. Zarówno podnosząc skuteczność przeprowadzanych akcji jak i wpływając na komfort pracy ratowników. Sprzęt na który zbierane są środki to m. in. oprogramowanie do szybkiej analizy obrazu z dronów, specjalistyczne śpiwory ratownicze, czy nowoczesne sondy lawinowe.

Na wspierających czekają nagrody zapewnione przez Fundację GOPR - m. in. pocztówki od GOPRowców, kalendarze, czy udział w praktycznych szkoleniach prowadzonych w ramach akademii GOPR. 

Jako redakcja pisma poświęconemu biegom górskim i ultra oraz innym aktywnościom związanymi z górami, zachęcamy Was do wsparcia GOPR - nigdy nie wiemy, kiedy to wsparcie do nas lub naszych kolegów wróci.

Kingrunnera tworzą biegacze. Dodaj swój artykuł.

pozostałe artykuły