Festiwal Biegowy ULTRA WAY

Rumia, 10.02.2020

Festiwal Biegowy ULTRA WAY to kontynuacja biegów w ramach „Piekła Północy”, które odbyły się po raz pierwszy w dniach 31 maja- 1 czerwca 2019 roku w Rumi.

Teraz zapraszamy również do Rumi w dniach 29-30 maja 2020 roku ale już pod nową nazwą.

Festiwal Biegowy ULTRA WAY to biegi trailowe organizowane na terenie północnych Kaszub na dystansach: 10 km +, 22 km +, 50 km +, 100 km +,160 km + (najdłuższa trasa w organizowanych biegach ultra w północnej Polsce).

Trasy przebiegać będą poprzez piękne, naturalnie dziewicze tereny Północnych Kaszub. Na biegaczy czekają różnorodne formy rzeźby terenu.Już na początku mamy do czynienia z wzniesieniami morenowymi. Tereny polodowcowe, bagniste i wyrzeźbione przez wijące się strumienie. Tych co zdecydują się na dłuższe trasy czeka jeszcze Puszcza Darżlubska z dzikimi, gęstymi lasami i mokradłami. Gęste, dzikie obfitujące w zwierzynę płową lasy, a właściwie i bory Wysoczyzny Żarnowieckiej. Dla wytrwałych przygotowaliśmy wschód słońca nad morzem. Troszkę plaży oraz klify nadmorskie z małym morzem Kaszubskim, czyli Zatoką Pucką.

Bazą imprezy będzie miasto Rumia – start/meta zorganizowany zostanie na terenie Szkoły Podstawowej nr 7. Spodziewamy się do tysiąca biegaczy z całej Polski, liczymy też na Was! Obiecujemy, że będą też biegacze z czołówki biegów ultra. Dodatkowo w miasteczku biegowym planujemy zorganizować sporo atrakcji z okazji  Dnia Dziecka. Naszymi ambasadorami jest między innymi rekordzistka Polski na 100 km i v-ce Mistrzyni Świata Gosia Pazda – Pozorska i medalistka biegów ULTRA Ania Karolak. Kolejnym ambasadorem naszego Festiwalu jest Adam Korol, który w osadzie czwórki podwójnej czterokrotnie zdobywał mistrzostwo świata, był złotym medalistą Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Spodziewajcie się też innych znakomitych osobowości z Polski i zagranicy.

Bieg, co dla nas bardzo istotne, ma również wymiar charytatywny, ponieważ część funduszy uzyskanych ze sprzedaży pakietów startowych przekażemy na rzecz Fundacji Hospicyjnej ks.E. Dutkiewicza z Gdańska.

Posiadamy Patronat Honorowy Marszałka Województwa Pomorskiego, Starosty Powiatu Wejherowskiego, Burmistrza Miasta Rumia, Burmistrza Gminy Władysławowo, Wójta Gminy Wejherowo, Wójta Gminy Puck. Oczekujemy także na decyzję Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Lasów Państwowych.

Będzie rodzinnie, będzie dużo obcowania z przyrodą, będzie biegowo, będzie „ULTRA”!

Zapisy pod tym linkiem.

Kingrunnera tworzą biegacze. Dodaj swój artykuł.

pozostałe artykuły