Pierwszy wiosenny ultraweekend

Polska, 08.04.2019

No to mamy za sobą, chyba pierwszy tak intensywny weekend w świecie ultra. Działo się w górach i na nizinach, nad morzem też nie obyło się od ultra biegania.

W telegraficznym skrócie przedstawiamy krótkie podsumowanie Waszych ostatnich zmagań.

Zdjęcia: Mały Wielki Bieg, Jacek Deneka Ultralovers, Bieg Kreta, Aneta Mikulska, Paweł Żuk, Magdalena Sedlak

Bieg Kreta

Tu co prawda weekend zaczął się już w środę, od startu dystansu Hardcore. Sześciu śmiałków wyruszyło na trasę, bagatela 378 km, Ślęża, Śnieżka, Śnieżnik, Ślęża czyli tzw. Trójkąt Sudecki. Jedynym, któremu udało się pokonać Hardcora w limicie (100 h) był Dariusz Skrobała. Na dystansie 148 km było już znacznie łatwiej, co nie znaczy że za łatwo. W limicie zmieściło się 28 ultrasów, wśród których najszybsi byli Katarzyna Chomiak i Kamil Ostapski.

Więcej informacji: http://www.kbsobotka.pl/bieg-kreta/

 

Salamandra Ultra Trail

Zamek w Dzięgielowie po raz pierwszy gościł ultra brać. Start pierwszego dystansu (100 km) był już w piątek o 22:00, kolejne starty na dystansach 50 km i 25 km też odbywały się z tego malowniczego zakątka Pogórza Cieszyńskiego. Na koronnym ultra dystansie tryumfował Daniel Stroiński (13:29:44) wyprzedzając drugiego, Piotra Jóźwiaka o całe 13 sekund! Wśród pan zwyciężyła Małgorzata Tomik. Trasa 50 km zgromadziła ponad 300 uczestników, wśród których najszybciej linię mety minęli Michał Kaszuba (04:56:34) i Linda Boldane (05:41:55) z teamu Inov-8 Latvia. Na wyniki dystansu 25 km musimy jeszcze poczekać, wynikło małe zamieszanie z trzynastoosobową czołówką zawodników. Organizator przyznaje, że nie wszystko przebiegło perfekcyjnie, ale przyznaje się do błędu z lokalizacją pomoru czasu na PK1 (Budzin). Bieżące informacje znajdziecie na stronie fb https://www.facebook.com/Beskidzka160

Zdjęcia: Jacek Deneka / Ultralovers

 

Mały Wielki Bieg

Ultra to nie tylko góry. Organizatorzy biegu w Straszynie (pomorskie) postanowi zorganizować miłą, przyjazną i rodzinną imprezę. Z wieści od uczestników słyszymy, że się udało. Na dystansie 68 km zwyciężył Przemek Dudziński (05:51:37), wśród kobiet najszybsza była Gosia Pazda-Pozorska (05:59:13), druga open! Z biegiem towarzyszącym, czyli Małym Biegiem na 13 km najszybciej rozprawili się Łukasz Kuropatwa (01:05:16) oraz Julia Wiergowska (01:10:29).

Więcej informacji i zdjęć znajdziecie na https://www.facebook.com/malywielkibieg/

 

12 Mistrzostwa Polski w Biegu 24-godzinnym – Supraśl

Jak przystało na rangę zawodów, organizacja biegu była iście mistrzowska. Pogoda też była łaskawa dla biegaczy, nic tylko biegać. Na starcie dużo mocnych zawodników, w tym aktualna rekordzistka świata na tym dystansie Patrycja Bereznowska, która niestety musiała się wycofać z powodu kontuzji.

Mistrzami Polski w Biegu 24-Godzinnym 2019 zostali:

W kategorii kobiet:
Miejsce I - ANETA RAJDA (223,000 km)
Miejsce II - HANNA NEJFELD (201,776 km)
Miejsce III - JOANNA LORENC (198,529 km)

W kategorii mężczyzn:
Miejsce I - ANDRZEJ PIOTROWSKI (255,499 km)
Miejsce II - PRZEMYSŁAW BASA (251,196 km)
Miejsce III - KRZYSZTOF BRĄCZYK (246,379 km)

Podczas mistrzostw rozgrywane były też zawody na 12 i 6 godzin, sami się zdziwicie ile można nabiegać w takim czasie. Na uwagę zasługuje jeszcze wynik Rafała Kota, znacie go z górskiego ultrasowania, który nabiegał 236,659 km. Wyniki i relacje dostępne są na stronie fb: https://www.facebook.com/ultrasledz/

 

Nowy Rekord Polski w biegu 24-Godzinnym na bieżni mechanicznej.

Jakże by inaczej, nowym rekordzistą Polski został Paweł Żuk, nasz chłopak z plakatu (okładki)! Od teraz nowy rekord wynosi 214,410 km.

Maraton Pieszy Przedwiośnie

To już czwarta edycja pieszego maratonu, którego podstawowym celem jest poznanie walorów turystycznych Gór Świętokrzyskich oraz integracja środowiska turystów i biegaczy. Uwaga, tu nie ma ścigania! Na pokonanie 76 kilometrów mamy 17 godzin w tempie maksymalnym 11km/h i minimalnym 4,5km/h. Zgodnie z regulaminem: "Nie prowadzi się klasyfikacji za zajęte miejsce i uzyskany na mecie czas. Jest to znaczenie tylko honorowe." Sądząc po komentarzach i zdjęciach zabawa była przednia.

Więcej informacji na fb: https://www.facebook.com/maratonprzedwiosnie/

Tak można wbiegać w nowy, ultra, sezon 2019!

 

Kingrunnera tworzą biegacze. Dodaj swój artykuł.

pozostałe artykuły