Chojnik Karkonoskiego Festiwalu Biegowego – trwają zapisy

Sobieszów / Jelenia Góra, 13.12.2017

Trwają zapisy na Chojnik Karkonoski Festiwal Biegowy, który w 2018 roku odbędzie się w Jeleniej Górze / Sobieszowie 1 i 2 czerwca. Zawody obejmą cztery zróżnicowane dystanse: Półmaraton z górką (28 km), Chojnik Maraton (46 km), Siedemdziesiąt z hakiem (71 km) oraz Ultra Chojnik (102 km).

Już po raz szósty Chojnik Karkonoski Festiwal Biegowy wyciśnie z trudnych karkonoskich ścieżek tyle, ile się tylko da. Trasy biegów wiodą przez najpiękniejsze ścieżki Karkonoszy, w dużej mierze poza znanymi i zadeptanymi przez turystów szlakami. Drogi prowadzą po polskiej i czeskiej stronie masywu. Tym samym biegacze doświadczają szlaków o alpejskim charakterze ze stromymi, skalnymi zboczami, spektakularnymi widokami i trudnymi technicznie odcinkami.

Cztery dystanse dają szansę na zmierzenie się z Karkonoszami zarówno amatorom, jak i starym wyjadaczom. Jedni pobiegną 28 km, inni spróbują sił w „wydłużonym” maratonie, a grupy po 250 śmiałków sprawdzą swoją maksymalną wytrzymałość na dystansie Siedemdziesięciu z hakiem (71 km) oraz Ultra Chojnik (102 km). Dla samego uczestnika to – dość wydłużone – obiegnięcie Zamku Chojnik ma zawsze mistyczne konotacje – jest sam na sam z górami, walczy ze swoimi słabościami, zmaga się z wysokością.

Cztery trasy to cztery zupełnie inne wyzwania, dzięki którym można zatracić się w bieganiu. Ale to nie koniec liczb. W tym roku zdobyliśmy trzy Górskie Kozice, nagrody, które przyznawane są dla organizatorów najlepszych biegów górskich w kraju. Cieszymy się, że sposób, w jaki organizujemy nasz festiwal, został doceniony przez biegaczy – mówi Mateusz Lewicki, jeden z organizatorów. Jak widać, warto być częścią tego szaleństwa i przyjechać – przynajmniej – pokibicować.

Ponadto podczas dwóch dni festiwalu przygotowano liczne atrakcje nie tylko dla zawodników, lecz także dla ich rodzin, kibiców i wolontariuszy. Karmić będą food trucki, bawić muzycy grający na żywo, a edukować – warsztaty artystyczne i sportowe przeznaczone dla dzieci i młodzieży. – Sami mamy duże rodziny i chcemy, żeby wyjazd na zawody nie wykluczał przyjemnego weekendu z najbliższymi. Staramy się przede wszystkim stworzyć przyjazną przestrzeń dla każdego – opowiada Daniel Chojnacki.

Chojnik Karkonoski Festiwal Biegowy od pięciu lat gromadzi sportowców z całej Polski. Impreza rozwija się wraz z rosnącą popularnością biegów górskich. Przez te pięć lat wystartowało 2228 biegaczy, przebiegli oni 105 342 km, z przewyższeniem ponad 25 000 metrów. Biegaczom podano 4080 litrów wody, 2760 sztuk bananów i 372 kg arbuzów.

Trzej organizatorzy sami biegają po górach. Jeżdżą na zawody, pokonują kilometry, zadeptując kamienie i leśne ścieżki. Jak dodaje trzeci z nich – Karol Gołaj:  Od początku przyświeca nam idea budowania społeczności, łączenia zawodników, wolontariuszy, kibiców. Bo wiemy i często powtarzamy, że bieganie to sport drużynowy.

 

Więcej informacji znaleźć można na www.facebook.com/chojnikmaraton

Zapisy udostępnione są na stronie www.chojnikmaraton.pl

Kingrunnera tworzą biegacze. Dodaj swój artykuł.

pozostałe artykuły